'Tesir' altında kalmaya hazır mısınız?

'Tesir' altında kalmaya hazır mısınız?
Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun nin yeni oyunu Tesir, bu akşam Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde başlıyor.

Mutluluğun maddesi, aşkın ilacı, yalnızlığın çaresi laboratuarda bulunabilir mi? Mutlu, uysal , uyumlu insana bilimsel deneylerle ulaşabilir miyiz? Hangi etken madde kaç doz verilirse insanlığın bunalımını dizginler ya da aşkı körükleyebilir? Aşkı arayan bir deneyin deneği insan olabilir mi?

Tesir bu soruların cevabını bir anti depresan deneyi üzerinden arıyor.

İngiliz Tiyatrosu’nun ödüllü yazarı Lucy Prebble'nin kaleme aldığı oyun Tesir (Effect), Siyah Beyaz renkli Tiyatro ile ilk defa Türkiye’de!

Bu akşam saat 20. 30'da ilk kez Afife Jale sahnesinde tiyatro sezonuna başlayacak  oyun, depresyona çare arayan bir deneyin ortasında tanışan iki gencin doktor denetimine rağmen büyüyen aşklarını anlatıyor. Aşkın arka planında giderek mutsuzlaşan toplumu ve insanlığın sorunlarına depresyon ilaçları ile çare bulmayı uman bilimi sorgulayan oyunun kadrosu dizi, sinema ve tiyatro sektöründen tanıdığımız yüzlerden oluşuyor.

Siyah Beyaz Renkli Tiyatro tarafından Türkiye’de ilk kez sahnelenecek oyunu Çağrı Şensoy yönetirken  kadrosunda Salih Bademci, Güneş Sayın, Aslı Yılmaz ve Metin Yavuzoğlu yer alıyor.

Tiyatro D22’de sahnelenecek oyunun biletleri ise Biletix ve Tiyatro D22 gişesinde satışa sunulacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER