14 Aralık Operasyonu Samanyolu'na tosladı!

14 Aralık Operasyonu Samanyolu'na tosladı!
Radikal Gazetesi'nin haberine göre İstanbul merkezli düzenlenen "14 Aralık Operasyonu" kapsamında yürütülen soruşturmada Samanyolu Tv'de yayınlanan Sungurlar dizisi de nasibini aldı. Eskişehir'de sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda, kentte çekimleri süren Samanyolu TV'nin Sungurlar dizisinin yapımcısı Salih Asan ile yönetmeni Engin Koç, emniyet güçleri tarafından evlerinden alınarak, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Koç ile Asan, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. İfadeleri alınan Koç ve Asan, daha sonra polis tarafından İstanbul'a nakledildi.

Ayrıca operasyonun Van bacağında da yine STV'de yayınlanan Tek Türkiye dizisi senaristi Makbule Çam Alemdağ’ın evinde gözaltına alındığı bildirildi. Olayları tetikleyen durumun da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgili dizilerde yayınlanan bazı sahneleri sevmemesi, onaylamaması olarak yorumlandı. Soruşturma sonucunda umarız bu gözaltı "gerekçeleri" hakkında doğru ve makul olan bilgiyi alabiliriz. Hoş, büyüklerimiz "İş minareye kılıf dikmeye kalsın" der de, bizim "doğru bilgiye ulaşma hakkına" inancımız sonsuz. Umud garibin ekmeği neticede.. Hükümetin düzenli adımlarla her alanda tam saha prese geçip, sansür uygulaması yeni bir durum değil. Henüz Muhteşem Yüzyıl'ın başına gelenleri unutmadık. Antalya Altın Portakal'da olanlar bir 'üslup sorunu' da olsa, sorun neticede..

Bu gün O'na, yarın sana, devrisi gün tekmil verip 'hazır ol'a geçeceğiz o sebeple Paraleldir, "oh olsun!" demeden olanaları doğru okumak lazım. Umarım bir sabah uyanıp, sitedeki izleme önerileri köşesinin adını "Cumhurbaşkanımızın Seçtikleri" olarak değiştirmek zorunda kalmayız.

Böyle işte..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER