Sıradaki dizi Scorsese'den geliyor: Moves like Jagger*

Sıradaki dizi Scorsese'den geliyor: Moves like Jagger*
Projenin yapımcılığını üstlenen Martin Scorsese, pilot bölümlerin yönetmenliğini de yapıyor.
Henüz ismi belli değil. Ama HBO’dan bir haber var. Uzuuun soluklu bir proje başlattı. 2010'dan beri planları süren “Untitled/İsimsiz bir Rock ’N’ Roll” Projesi.

Hikayesi şöyle: 1970’lerin New York’unda seks ve uyuşturucu pazarının da içinde büyüdüğü müzik piyasasını anlatır. Pazarın tavan yaptığı sokaklarda geçen hikayede pank ve disko tarzlarının en iyi örnekleri kuruludur. Bu işten para kazanmak isteyen herkesin gözü plak şirketi yöneticilerindedir ve bir kayıt bırakmak için sıraya girmişlerdir.

Pilot çekim aşamasındaki dizinin yönetmenliğini en son The Wolf of Wallstreet filmini izlediğimiz Martin Scorsese yapıyor. Leonardo di Caprio’ya yine Oscar kazandıramasa da çok beğenilen film hatrı sayılır bir başarıya ulaşmıştı. Paranın etrafında dönen eğlencenin dibine vuran bir guruh Scorsese gözüyle şimdi de müzik piyasasına uyarlanıyor.

Yazar koltuğunda Terence Winter, yapımcılar listesinin başındaysa sıkı durun; Mick Jagger geliyor. 1970’lerde sahne performanslarıyla New York’u sallayan Mick Jagger. Tam isabet!

Ve diğer yapımcılar arasında yetenek avcısı Rick Yorn, Victoria Pearman, Emma Tillinger Koskoff ve yazar George Mastras var.Gelelim dizinin kimler etrafında döndüğüne… Ünlü plak şirketi Amerikan Century Records’un başında kurucusu ve başkanı Richie Finestra bulunmaktadır. Bobby Cannavale’in canlandırdığı müzik patronunun fena halde iyi bir kulağı vardır;  yetenekleri bir duymasıyla tanıması yeterlidir. Olivia Wilde’ın canlandırdığı eşi Devon Finestra eski bir modeldir. Ne var ki, bir zamanlar yaşadığı bohem hayatına Richie’nin  kriziyle tekrar dönmek zorunda kalacaktır.  Ray Romano’nun canlandırdığı Zak Yankovich, Richie’nin ortağı; June Temple’ın canlandırdığı Jamie Vine ise şirketin hırslı asistanıdır. Kendi çıkarları uğruna tüm manipülasyon yeteneklerini kullanacaktır. Bir de müzik piyasasına yön veren radyocular var tabii. Andrew “Dice” Clay’in canlandırdığı Frank Rogers radyolar zinciri sahibi bir kokain tüccarıdır.

Julius Silver rolündeki Max Casella da hızla yükselen rock n roll akımına ayak uydurmaya çalışan bir American Century yöneticisi; Kip Stevens rolündeki James Jagger da genç bir punk-rock gurubu olan Nasty Bits’in solistidir. 1970’lerin bu çiçek çocuk kaynayan piyasasında bir “Warhol etkisi” olmazsa olmazlardan heralde. Birgitte Sorenson’un canlandırdığı Danimarkalı Ingrid, Andy Warhol’un favori aktrislerinden biridir. Üstelik Patron Richie’nin eşiyle de pek sıkı fıkıdır.

Ve, olaylar gelişir…

Pilot çekim aşamasından ne zaman çıkılacağıysa pek yakında netleşir.

*Bir Maroon 5 şarkısı
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER