Fatih Akın'ın son filmi The Cut / Kesik 5 Aralık'ta vizyonda..

Fatih Akın'ın son filmi The Cut / Kesik 5 Aralık'ta vizyonda..
 Fatih Akın’ın “Aşk, Ölüm ve Şeytan” üçlemesinin son filmi “The CUT”,   beyazperde için gün sayıyor.  31 Ağustos’ta Venedik Film Festivali’ndeki prömiyerinin ardından Avrupa’da izleyiciyle buluşan ve dünya üzerinde dokuz ülkede vizyona girmesi planlanan,  “The Cut/ Kesik”,  5 Aralık’ta vizyona giriyor. Duvara Karşı filmiyle başlattığı, Aşk, Ölüm ve Şeytan” üçlemesini Yaşamın Kıyısında filmiyle devam ettiren Fatih Akın, sekiz yıl süren uzun çalışmasının ardından "The Cut/Kesik" ile bu üçlemeyi tamamlıyor.Oscarlı yönetmen Martin Scorsese’nin de övgü dolu sözlerle bahsettiği ve “Özgün, samimi ve epik bir film olarak nitelediği, “The Cut /Kesik”in oyuncu kadrosunda Tahar Rahim, Simon Abkarian, Makram J. Khoury, Hindi Zahra, Kevork Malikyan, Bartu Küçükçağlayan, Trine Dyrholm, Moritz Bleibtreu, Arsinée Khanjian, Akin Gazi ve Arévik Martirossian’ın  yer alıyor. 
 
20 Milyon Dolarlık bütçesiyle de adından söz ettiren ve çekimleri Almanya, Küba, Kanada, Ürdün ve Malta’da gerçekleşen “The CUT/Kesik”’in konusu ise şöyle:
 
1915, Mardin, Bir gece, Osmanlı askeri şehirdeki tüm Ermeni erkekleri toplar, demirci  Nazarat Manukyan'ı da ailesinden koparırlar . Yıllar sonra,  iki kızının hala hayatta olduğunu duyan Nazarat, kızlarını bulmayı kafasına koyar.   Bu yolculuk onu Mezopotamya çöllerinden  Havana'ya, oradan da Kuzey Dakota eyaletinin ıssız ve çorak arazilerine sürüklemiştir. Bu serüven, Nazarat'ı iyi kalpli  insanlarla karşılaştırdığı gibi aynı zamanda kötü ve adeta şeytanın vücut bulduğu insanlarla da buluşturur.Fatih Akın ile Venedik Film Festivali'nde yapılan röportaj
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER