Imperium, 20 Kasım'da Moviemax Premier HD'de ekrana gelecek

Imperium, 20 Kasım'da Moviemax Premier HD'de ekrana gelecek
Harry Potter serisi ile rüşdünü ispatlamış olan genç oyuncu Daniel Radcliffe, 2016 yapımı Imperium (Köstebek) filmiyle Digiturk ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. 

The Departed ve The Silence of The Lambs filmlerinin karışımı bir film olarak tasvir edebileceğimiz Imperium, FBI Ajanı Michael German'ın gerçekten yaşadığı olaylardan esinlenerek çekilmiş. Senaryosu ve yönetmenliği Daniel Ragussis'e ait olan filmin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe'in yanı sıra Toni Collette, Tracy Letts, Nestor Carbonell ve Sam Trammell gibi isimler yer alıyor. Filmin yapımcılığını ise Simon Taufique, Dennis Lee, Daniel Ragussis ve Ty Walker birlikte üstleniyor. Daniel Radcliffe'in FBI Ajanı Nate Foster rolüyle karşımıza çıktığı filmin konusu ise şöyle:

FBI Ajanı Nate Foster operasyonlarda genellikle geri planda tutulan çaylak bir polistir. Çelimsizliği ve deneyimsizliği yüzünden sahada amirleri ona büyük sorumluluklar yüklemez. Ancak bu durum teşkilatın gözü pek ajanlarından biri olan Angela Zamparo'nun teklifiyle birlikte değişecektir. Zamparo, kentin derinliklerinde bir grup Neonazi'nin terör eylemleri gerçekleştireceğine dair istihbarat almıştır. Nazilerin içine sızması için yüzü eskimemiş genç bir ajana ihtiyaç duyulmaktadır ve bu görev için Nate'e teklif götürülür. Yıllardır meslektaşları tarafından küçük görülen Nate, kendini kanıtlamak için teklifi kabul eder. Vakit kaybetmeden saçlarını kazıtıp Nazilerin arasına karışan Nate'in amacı en kısa sürede Neonazi çetenin güvenini kazanmaktır. Böylece olası bir terör eyleminin önüne geçmeye çalışacaktır.

Filme adını veren Imperium'un kelime anlamını merak edenler için de kısa bir açıklama yapalım. Filmde, kahramanımız Nazilerin arasına sızmak için araştırma yaparken "Imperium" adlı bir kitabı karıştırıyor. Almancada da kullanılan Latince bir kelime olan ve imparatorluk anlamına gelen "Imperium" özellikle Anglosakson Neonazilerin politik ve felsefi görüşlerinde gelecekte kurulacak olası bir küresel imparatorluğu (western imperium) tanımlamak amacıyla kullanılıyor. 

Imperium, 20 Kasım Pazar günü saat: 21.00'da Moviemax Premier HD kanalında ekrana gelecek. Özellikle Radcliffe'in başarılı oyunculuğuyla göz doldurduğu yapım, izleyicilere heyecan ve gerilim dolu dakikalar yaşatacağının sözünü veriyor. Yazının devamında filmin tanıtım fragmanını bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER