Derin Futbol'da mangal keyfine RTÜK'ten açıklama geldi!

Derin Futbol'da mangal keyfine RTÜK'ten açıklama geldi!
Ertem Şener'in hazırlayıp sunduğu Beyaz TV'nin spor programı Derin Futbol'da dün akşam izleyenleri şaşırtan bir olay yaşandı.

Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Ahmet Çakar ve Abdülkerim Durmaz'ın yorumculuk yaptığı daha önce de ilginç olaylarla gündeme gelen programda canlı yayın sırasında mangal yakıldı ve konuklara servis edildi. 

Yayında yaşanan bu olay sonucunda gelen tepkiler üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu( RTÜK) Derin Futbol programı için inceleme başlattı. 


Rasim Ozan Kütahyalı, Sinan Engin, Ertem Şener, Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz.

RTÜK üyesi Süleyman Demirkan yaptığı açıklamada, “Programla ilgili kamuoyundan çok tepki geldi. Kurul olarak biz de bu konularda hassasız. Kurul toplantılarında gündeme getirip, kanalları uyarıyoruz. Toplantı seminerlerde karşılaştıkça uyarıyoruz. Aklı başında spor yazarları da köşelerinde dile getirerek uyarıyorlar. Düzeyi düşüren bu tür yayınlar konusunda gereken neyse yapıyoruz, yapacağız. Bu programı da öncelikle İzleme ve Değerlendirme Dairesindeki arkadaşlar değerlendirecekler. İhlal varsa gereği yapılacak. Biz üyeler de ayrıca takip ediyoruz” dedi. 

Kaynak: Hürriyet
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER