Penny Dreadful'un çizgi romanı geliyor!

Penny Dreadful'un çizgi romanı geliyor!
Penny Dreadful hayranlarına güzel bir haberimiz var. Üçüncü sezonla birlikte ekran macerası sona eren Penny Dreadful'un hikayesi bundan böyle çizgi roman olarak devam edecek.

John Logan tarafından yaratılan ve Showtime & Sky Atlantic işbirliği ile hayata geçirilen korku/gerilim türündeki dizi, 19. yüzyılın İrlandalı ve Britanyalı roman kahramanlarının hayatlarını merkezine alıyordu. Oscar Wilde'ın "Dorian Gray'in Portresi"nden Dorian Gray'i, Bram Stoker'ın "Dracula"sından Mina Harker ve Abraham Helsing'i, Mary Shelley'nin "Frankenstein"ından Victor Frankenstein ve canavarını, Robert Louis Stevenson'ın "Dr. Jekyll ve Mr. Hyde'in Tuhaf Hikayesi"nden Dr. Henry Jekyll'i ve cadı, vampir, kurt adam gibi fantastik yaratıkları konu edinen yapım gotik ve karanlık havasıyla dikkat çekiyordu.

Senaryosu John Logan, Andrew Hinderaker ve Krysty Wilson-Cairns tarafından yazılan dizinin oyuncu kadrosunda Reeve Carney, Timothy Dalton, Eva Green, Rory Kinnear, Billie Piper, Danny Sapani, Harry Treadaway, Josh Hartnett, Helen McCrory, Simon Russell Beale, Patti LuPone ve Wes Studi gibi pek çok ünlü isim yer alıyordu. 

Penny Dreadful, üçüncü sezonu Vanessa Ives'in ölümü ve Ethan Chandler'ın sevdiği kadının cansız bedenine sarılarak ağlaması ile noktalamıştı. Sonrasında kanal yetkilileri yeni sezon olmayacağını duyurmuşve dizinin aslında bu şekilde sona erdiği anlaşılmıştı. Hayal kırıklığına uğrayan hayranlar için Penny Dreadful'un resmi Twitter hesabından sevindirici bir haber geldi. Penny Dreadful'un hikayesi bundan böyle Titan Comics tarafından yayınlanacak çizgi roman serisiyle devam edecek. Seri, Ives'in trajik ölümünden altı ay sonrasını anlatacak. Penny Dreadful'un yapımcısı Chris King ve Sons of Anarchy çizgi roman serisinin çizeri Jesús Hervás'nın ortak çalışacağı projenin 2017 yılı itibariyle raflardaki yerini alması bekleniyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER