Hollywood'un ünlü oyuncu koçu Ivana Chubbuck İstanbul'da!

Hollywood'un ünlü oyuncu koçu Ivana Chubbuck İstanbul'da!
İkinci yılında sinema dünyasında kendine ayrıcalıklı bir yer edinen Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, 180’i aşkın ulusal ve uluslararası filmin yanı sıra, usta sinemacıların katılacağı paneller, forumlar, atölye çalışmaları ile Türkiye’de Sinemanın 100. yaşı kutlanacak. Ayrıca Brad Pitt, James Franco, Hell Berry gibi ünlü Hollywood oyuncularının koçluğunu yapan Ivana Chubbuck masterclass dersleriyle ünlü Türk oyuncularıyla ilk kez bir araya gelecek.

“Ahmet Uluçay Büyük Ödülü” 28 Kasım’da…
Sinema sektörünün önemli isimlerinden oluşan Büyük Ödül Jürileri arasında; Altın Küre Başkan Yardımcısı Lorenzo Soria, Belçim Bilgin, Oscar’a aday kısa filmi ile Sam French, ödüllü yapımcı yönetmen Yasmine Golchan ve Oscar ödüllü, Oscar’a aday gösterilmiş olan bir çok ismin koçluğunu yapan Ivana Chubbuck’in on film içinden seçeceği 50.000TL’lik “Ahmet Uluçay Büyük Ödülü”nü kazanan film 28 Kasım 2014 Cuma günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Dünya Sinemasının Önemli İsimleri Festivalde
Ana Jüri olarak festivalde yer alan Omar Metwally, Kristina Krepela, Amy Fox, Mick Casale, Carol Dysinger, Prakash Sharma, Tarık Tufan, Bora Gökşingöl, Cihan Aktaş, İlksen Başarır, Hamit Aydın, Ferhat Aslan, Coşkun Çokyiğit, Abdurrahman Öner ve Semir Arslanyürek gibi isimlerin seçecekleri En İyi Kurmaca Film, En İyi Belgesel Film, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Çocuk Oyuncu kategorileri ile Jüri Özel Ödülü ve İzleyici Ödülü sahiplerini bulacak.

Festival programına www.bogazicifilmfestivali.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ivana Chubbuck websitesi için: TIKLA!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER