MIPCOM'da Kiefer Sutherland rüzgarı esti

MIPCOM'da Kiefer Sutherland rüzgarı esti

Amerika'nın ulusal kanallarından ABC'de yayınlanmaya başlayan Designated Survivor ile televizyon ekranına dönen Kiefer Sutherland, dizinin tanıtımı için Cannes'da düzenlenmeye devam eden MIPCOM'a katılan yıldız oyuncularından birisi oldu ve dizi ile 24'e de değindiği pek çok açıklamada bulundu.

Ünlü oyuncunun yeni dizisi Tom Kirkman isminde Amerika'daki kabinenin düşük rütbeli bir üyesinin başkan ve yardımcısı dahil üst rütbedeki herkes bir saldırı sonucu öldürüldükten sonra kendisini başkan olmuş bulması üzerine.

Sutherland MIPCOM'da bu şartlara sahip bir dizinin aksine gerçek hayatta devam eden seçim ortamını daha tuhaf bulduğunu açıkladı.

"Bu kesinlikle hayatımdaki en talihsiz ve acayip geçen seçim dönemi. Üstelik ben hala Watergate dönemini hatırlıyorum. Çok negatif ve kutuplaştırıcı. Adaylarla ilgili istediğiniz gibi konuşabilirsiniz ama insanların bu adayları savunuşundaki sertlik alarm verici düzeyde."

Kiefer Sutherland açıklamalarına yeni dizisiyle gurur duyduğunu da eklerken 24 ile de karşılaştırma yaparak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Jack'in de Tom'un da amacı ülkeye hizmet etmek ve ikisi de muhtemelen kazanamayacakların bildikleri bir kavgaya giriyorlar. Bu açıdan bağ kurabiliyorum.

Eğer geçmişimden bir karakteri tekrar oynayacak olsam bu Jack Bauer olurdu, çünkü onu çok uzun süre oynadım. Karakteri günün birinde yeniden ziyaret etmem gerekirse diye kalbime çok yakın bir yerde tutacağım. Ama önceliğim Designated Survivor ve bir süre bu dizide kalmayı umuyorum.

Designated Survivor'un güzel tarafı üç hikaye birbirine geçtiği için politik kısımda zorluk yaşadığımızda aile dramasına geçebiliyor olmamız. 24'te 14 ya da 15. bölümde bu olduğunda dengesiz bir şey yapıp sonrasında bunu telafi etmek zorundaydık."

Ünlü oyuncu film kariyerinden televizyona geçişini ise şu şekilde açıklıyor:

"Gerçek şu ki film kariyerim sorunluydu. Günümüzde televizyonda çalışan pek çok film aktörü var. Ben oyunculuğa başladığımda hepsi yılda 50 film yapan beş stüdyo vardı. Şu an anca 15 tane yapan üç stüdyo var. Üstelik bu filmlerden birinin içindeyseniz büyük ihtimalle pelerin ve tayt giymeniz gerek. Benim severek büyüdüğüm filmler yapılmıyor. O tarzda hikaye anlatımı televizyon tarafından emildi."

Sutherland ayrıca 24 dizisinde yapacak çok iş, uzun günler ve saatler olması nedeniyle televizyon sektörüne dönüşte tereddüt yaşasa da Designated Survivor'ı yapmasaaydı gerçekten pişman olacağını da sözlerin ekliyor. Hatta MIPCOM'da yaptığı bir diğer açıklama da dizinin arkasındaki isim Mark Gordon kendisine senaryoyu ilk gönderdiğinde reddetmek için sebebi olması için okumaya başladığı ama 25. sayfayla birlikte önümüzdeki 10 yıl boyunca yapacağı şeyi bulduğunu fark etmiş olduğu.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER