Yerli yapım 3D animasyon filmi ‘Pırdino’ TRT 1’de!

Yerli yapım 3D animasyon filmi ‘Pırdino’ TRT 1’de!
TRT 1 yerli sinema kuşağında bu Cumartesi yerli animasyon filmlerinin başarılı örneklerinden olan ‘Pırdino’ ekrana gelecek. 3D karakterler ile gerçek oyuncuların bir arada yer aldığı film, kahramanların dinozor müzesine yaptıkları gezi ile başlayan macerasını konu ediniyor.

Gördüğü dinozor maketleri yüzünden aile özlemi iyice büyüyen Pırdino’yu ailesine buluşturmak için çare arayan Tarık, Porsuk ve Sansar, çareyi zaman makinesi yapmakta bulurlar. Böylece, yolları dahi fizikçi Sündüz Yekovan'la kesişir. Fakat Pırdino'nun eve dönmesini istemeyen biri vardır; Dinozor Müzesi'nin sahibi Sadi Torturo...

Sevilen televizyon programının beyazperde macerasında Efe Kılıç, Bengi Bilir, Seda Kement ve Burak Sezer ve Pırdino başrollerde oynuyor. Seslendirme kadrosunda orijinal serinin ekibinde de bulunan Sungun Babacan, Ali Uyandıran, Aslı Seda Kement, Ebubekir Öztürk gibi usta isimler yer alıyor.

Yönetmenliğini Günay Koker’in üstlendiği 2015 yapımı ‘Pırdino’ 15 Ekim Cumartesi sabahı 09.55’te TRT 1 ekranında olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER