TRT'den 100 bölümlük "15 Temmuz Kahramanları" Belgeseli

TRT'den 100 bölümlük
15 Temmuz takvimlere bu ülkenin yüzyıllarca unutamayacağı bir gün olarak kayıtlandı. O gün kalkışılan darbe girişimine karşı halkın nesillerce anlatılacak mücadelesi, bizzat kahramanlarının anlatımıyla tarihe derkenar edilmek üzere derlendi ve TRT’nin bütün kanallarında yayınlanacak bir belgesel haline getirildi.

Genci yaşlısı, kadını erkeğiyle 7’den 70’e milyonların sokağa döküldüğü, gözünü kırpmadan tankların önüne yattığı ve kurşunlara siper olduğu gecede şehit ve gazi olanların yer aldığı ’15 Temmuz Kahramanları’ belgeseli ilk etapta 100 bölüm olarak çekildi.

Devamı da çekilmekte olan, her bölümünde farklı bir kahramanlık hikâyesinin anlatıldığı belgesel, hakkında TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, “TRT, yıl boyunca yayınlanacak 100 bölümlük belgeselle bu hain kalkışmayı unutturmayacak. Belgeselde gazilerimizin kendi ağızlarından, şehitlerimizin yakınlarından yaşananları dinlediğimizde, o gecedeki alçaklıkları ve kahramanlıkları daha iyi anlıyoruz. Milli hafızamızı diri tutmak için Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi 15 Temmuz’un televizyon ve sinema filmlerini de planlıyoruz.” dedi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER