TRT Ev Sineması Kuşağında bu hafta: Biz Bir Dolaşalım

TRT Ev Sineması Kuşağında bu hafta: Biz Bir Dolaşalım

Türkiye’nin kamu yayıncısı TRT’nin, televizyon ile sinemayı buluşturan iddialı ve uzun soluklu projesi TRT TV Filmleri kapsamında yer alan “Biz Bir Dolaşalım” TRT Ev Sineması kuşağında seyirci ile buluşuyor. Yapımcılığını Mehmet Akif Aydın’ın, yönetmenliğini Kemal Uzun’un yaptığı ve senaryosu ise Murat Özsoy’un kaleme aldığı “Biz Bir Dolaşalım”, 29 Eylül Perşembe akşamı 20.00’de TRT1 ekranlarında olacak.

Meriç’in iki yakasının da aynı olduğunu fark edip Türkiye’den karşı yakanın belgeselini çekmeye çalışan; küçük insan hikayelerinden, Balkanlar’daki köklü geçmişimiz ve kültür miraslarımıza kadar pek çok farklı konuyu bir arada işleyen sıcak, komik ve heyecanlı bir yol hikayesi olan ¨Biz Bir Dolaşalım’ın konusu şöyle:

Bahtsız ve başarısız bir belgeselci olan Ahmet'in Balkanlar’daki köklerimiz ve oralarda yaşayan Türkler’in gelenekleriyle ilgili belgesel projesi TRT’den kabul görür. Bu iş Ahmet için hayatının fırsatı ve hep çekmeyi hayal ettiği Kenya aslanları belgeseli için de bulunmaz bir kapıdır. Fakat Ahmet'in bu işi yapabilmek için hiç parası yoktur. Zorluklarla çekim için yola çıkan Ahmet ve ekibinin talihsizlikler yolda da peşini bırakmaz. Sınırı geçemeyen Ahmet, Meriç’in iki yakasının da aslında özde aynı olduğunun farkına varır ve Yunanistan, Makedonya ve Bosna-Hersek’te çekilmesi gereken belgeseli kimselere çaktırmadan Edirne’nin köylerinde çekmeye başlar. Üstelik dünyanın en beceriksiz çekim ekibiyle. Köylerinin tanıtımı için TRT’den bir ekibin geldiğini zanneden belediye başkanının çekimlere dahil olmasıyla da işler iyice karışacaktır.

Yapımcılığını Mehmet Akif Aydın’ın, yönetmenliğini Kemal Uzun’un yaptığı “Biz Bir Dolaşalım’ın senaryosu ise Murat Özsoy’a ait. Filmin oyuncu kadrosu ise Murat Özsoy, Sadi Celil Cengiz, Berkan Şal, Selahattin Taşdöğen, Yılmaz Gruda, Alicia Kapudağ, Yaşar Üzer, Yıldırım Beyazıt, Emre Çağrı Akbaba, Dursun Ali Şahin, İbrahim Sadri, Mehmet Konbatı, Bülent Terzioğlu ve Özcan Avcı’dan oluşuyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER