2017'de MIP artık Çin'de de gerçekleşecek!

2017'de MIP artık Çin'de de gerçekleşecek!
MIPTV/MIPCOM etkinliğinin organizatörü Reed Midem, 2017 yılında ilk kez Çin’de gerçekleştirecek olan "MIP China Hangzhou Zirvesi"ni duyurdu.

Çin’de ilk kez gerçekleşecek olan bu organizasyon, Çin ve uluslararası içerik üreten firmalar arasındaki ilişkileri geliştirme ve teşvik etmenin yanında, Çin’deki medya yöneticilerinin, daha çok uluslararası televizyon piyasası ve eğilimleri hakkında bilgi edinmeleri için yoğun bir eğitim forumu sağlamak için tasarlandı.

MIP Çin Hangzhou, G20 Zirvesi’ne de ev sahipliği yapan Hangzhou’da 23-25 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

MIP Çin Hangzhou organizasyonu, Çin MIPTV/MIPCOM’un ve Zhejiang MegaMedia resmi temsilciliğinde, China Media Management Inc (CMM-I) ortaklığında ve Cannes’daki MIP sektörü ile The Zhejiang Provincial Fuar’ının organizasyonuyla gerçekleşecek.

MIP Çin Hangzhou etkinliği ile iki format tek bir etkinlikte birleşecek. The Partnership Forum (Ortaklık Forumu) adı verilen forum 40 uluslararası uzman televizyon ve dağıtım firmasının yöneticileri ile 40 Çin’li tecrübeli medya yöneticisi birebir toplantılarla bir araya getirerek global içerik geliştirme ve üretim konusunda çalışmalar yapacak.

The Partnership Forum (Ortaklık Forumu)’unda bulunacak olan katılımcılar, aynı zamanda Çin’in ana medya merkezi ve Alibaba, Huace TV& Film gibi birçok firmaya ev sahipliği yapan Hangzhou’yu ziyaret etme fırsatı da bulacak.

Bu etkinliği önemli kılan bir diğer unsur ise yüksek standarttaki profesyonel eğitim konferansları ile uluslararası televizyon ve çevrimiçi içerik yaratmada ve bu içeriklerin uluslararası dağıtımına fırsat verirken, çevrimiçi video, sanal gerçeklik gibi eğlence sektörü içinde de yeni içerik keşfetmesine fırsat verecek olmasıdır. Bu konferanslarda ise 150 katılımcının olması bekleniyor.

Hangzhou Belediye Başkanvekili Bay Dong Yue konuyla ilgili şunları söyledi: Zhejiang Bölgesi ile Hangzhou’nun bir üretim merkezi olarak kabul edilip, böyle büyük bir çaptaki etkinliğe ev sahipliği yapacağı için mutluyuz. MIP Çin Hangzhou ile Çin genelinde birçok firmanın, uluslararası meslektaşları ile karşılaşmaları için gerekli platformlar sağlanacaktır.
 
Reed MİDEM CEO'su Paul Zilk ise “Sınır ötesi içerik geliştirme, yerel ve küresel izleyiciyi yakalamak açısından eğlence içeriği üreten şirketler için her zamankinden daha fazla stratejik bir seçimdir.” dedi ve ekledi: Çin'e MIP’in tecrübeleri ile birlikte uluslararası müşterilerini getirmekten onur ve gerçekten heyecan duyuyoruz.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER