Ay Yapım yeni dizilerinin dağıtımı için Ecco Rights ile anlaştı

Ay Yapım yeni dizilerinin dağıtımı için Ecco Rights ile anlaştı

İskandinav dağıtımcı Eccho Rights ve Ay Yapım, yapım şirketinin bu sezon yayına girecek beş yeni dizisinin yapılacak dağıtımı için anlaşma yaptılar.

Ay Yapım şirketinin yayındaki en yeni dizisi Bana Sevmeyi Anlat (Wings of Love) geçtiğimiz ay FOX ekranlarında yayına başlamıştı. Çağatay Ulusoy'un başrolünde olduğu İçerde (Insider) dizisi ise Show TV'de bu akşam başlayacak. Dağıtımı için anlaşmaya dahil olan üçüncü dizi ise Ekim ayında başlayacak olan, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün'ün olduğu Cesur ve Güzel (Brave and Beautiful) oldu.

Diğer iki yeni dizi ise yapım şirketinin kışın yayına girecek henüz ismi belli olmayan dizileri. Ecco Rights ile yapılan anlaşma, şirketin eski dizileri Analar ve Anneler (Mothers and Mothers) ile Beş Kardeş'in (Five Siblings) yanında, vizyona giren filmleri Delibal, Bi Küçük Eylül Meselesi ve Dedemin İnsanları'nı da kapsıyor.

Ay Yapım'ın CEO'su Kerem Çatay yapılan anlaşmayla ilgili "Ay Yapım büyüyor ve Türk dizilerini dünya marketinde bir üst seviyeye çıkarabilmek için Ecco Rights'taki uzman kadro ile olan iş birliğimizi derinleştirmek bizim için akla yatkın bir adım." şeklinde konuştu.

Ay Yapım ve Ecco daha önce de Ezel'in Latin Amerika'ya dağıtımı için anlaşma yapmışlardı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER