Ünlü oyuncu Tarık Akan hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Tarık Akan hayatını kaybetti
Ünlü oyuncu Tarık Akan bir süredir yakalandığı akciğer kanseri için tedavi görüyordu. Hakkında çıkan haberlere yakın zamanda iyi olduğunu ve evinde dinlendiğini söylemişti.

Hürriyet'te yayınlanan habere göre; oyuncunun yakın arkadaşlarından Nebil Özgentürk, Akan'ın gece 01.00 sularında İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumduğunu açıkladı.

1960 yılında Ses dergisinin oyunculuk yarışmasını kazanarak başladığı oyunculuk kariyerine 1971 yılında Emine filmi ile başlayan, 1972'deki Suçlu filmi ile Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandı. Halit Akçatepe ile başrollerini paylaştığı Canım Kardeşim filminden sonra Rıfat Ilgaz'ın kitabından sinemaya uyarlanan Ertem Eğilmez'in yönetmenliğini yaptığı, Kemal Sunal, Halit Akça Tepe, Münir Özkul, Adile Naşit gibi isimlerle başrolleri paylaştığı Hababam Sınıfı filmlerinde Damat Ferit karakteri ile hafızalarımızda yer eden ünlü oyuncu Mavi Boncuk, Ah Nerede, Maden, Ahh İstanbul, Koçum Benim, Gece Yürüyüşü, Deli Deli Olma gibi birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol aldı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER