Televizyon dizileri İstanbul Modern Sinema'da!

Televizyon dizileri İstanbul Modern Sinema'da!
İstanbul Modern Sinema, televizyon dizilerini beyaz perdeye taşıyor. Halit Refiğ’in 1975 yılında TRT için çektiği Aşk-ı Memnu ve dünyaca ünlü yönetmenlerin imzasını taşıyan kült diziler 22 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında İstanbul Modern Sinema’da izlenebilir
 
İstanbul Modern Sinema, yeni sezonu dizi kuşağıyla açıyor. Televizyon dizilerinin sinema ile amansız bir rekabet içinde olduğu günümüzde, farklı ülke ve dönemlerden önemli yönetmenlerin izleyicileriyle televizyon ekranında buluştuğu sürükleyici öykülerini sinema salonuna davet ediyor.
 
Türk Tuborg AŞ.’nin katkılarıyla gerçekleşen programda yer alan en eski dizi, Halit Ziya Uşaklıgil’in romanından uyarlanan, Halit Refiğ’in 1975 yılında TRT için çektiği Aşk-ı Memnu. Müjde Ar, Salih Güney, Neriman Köksal, Şükran Güngör ve Çolpan İlhan’ın rol aldığı ilk versiyon sinema seyircisiyle buluşuyor. Romanın 2008’de yeniden çekilen uyarlaması, büyük bir ilgiyle takip edilmişti.
 
Alman sinemasının efsane yönetmeni Rainer Werner Fassbinder’in 1980’de Batı Alman televizyonu için yaptığı 14 bölümlük başyapıtı Berlin Alexanderplatz, Lars Von Trier’in hastanede geçen tüyler ürpertici, kült dizisi Krallık (Riget, 1994) ve Bruno Dumont’nun 2014’te ARTE kanalı için çektiği, prömiyerini Cannes’da ‘Yönetmenlerin 15 Günü’ bölümünde yapan kara komedi türündeki mini dizi Küçük Serseri (P’tit Quinquin, 2014) programda yer alan diğer diziler.
 

 
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER