Adana Altın Koza Hollywood’a gidiyor!

Adana Altın Koza Hollywood’a gidiyor!
Altın Koza ödüllü Kısa Filmler, Türk Sineması’nın 100.Yılında Hollywood’da gösterime giriyor..

“International Student Film Festival Hollywood”  Uluslararası Hollywood Öğrenci Filmleri Festivali; Bu yıl 15-21 Eylül 2014 tarihlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “21. Uluslararası Adana Altın Koza Öğrenci Filmleri Yarışması”nda ödül alan filmlere evsahipliği yapacak.

Türk Sineması’nın 100. Yılında; Altın Koza Öğrenci Filmleri Yarışması’nda 4 dalda ödül alan ve Jüri özel Ödülü alan filmler Hollywood’da gerçekleştirilen Kısa Film Festivali’nde  sinemaseverlerin karşısına çıkacak..

8-9 Kasım 2014 tarihlerinde düzenlenecek 2014 Uluslararası Hollywood Öğrenci Filmleri Festivali’nin özel gösterim bölümünde; bu yıl düzenlenen 21. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödül kazanan “Öğrenci Filmleri Yarışması” bölümü seyirciyle buluşacak.

Türk Sineması’nın 100. Yılında; Altın Koza Film Festivali aracılığıyla Türk Sineması, Dünya Sineması’nın merkezi olan Hollywood’da  temsil edilmiş olacak. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 15-21 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin yarışmalı bölümlerinden olan ve Türkiye’de Sinema TV eğitimi veren üniversite öğrencilerinin katıldığı  ve geleceğin yönetmenlerinin yetiştirildiği bölüm olarak bilinen “Altın Koza Öğrenci Filmleri Yarışması”nda ödül alan öğrenci filmleri Hollywood’da yeralmanın gururunu yaşıyor..

Beverly Garland Hotel-Beverly Garland’s Theater’da 8 Kasım 2014 tarihinde, saat 08:15 ile 09:20 arasında toplam 64 dakika sürecek olan gösterimde; Hollywood izleyicisiyle buluşacak olan Adana Altın Koza Öğrenci Filmleri Yarışması’nda gösterilecek filmler şöyle:

EN IYI KURMACA FİLM: TATMIN , Yonetmen: Mahmut Telci  - MARMARA ÜNİVERSİTESİ

EN IYI BELGESEL FİLM: BENDEN ÖNCE , Yönetmen: Mehmet Emre Gül -  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

EN IYI DENEYSEL FİLM: O2 (OKSIJEN) , Yönetmen: Naci Anil Konya - SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

EN IYI CANLANDIRMA FİLM: SALKIM SOGUT, Yönetmen: Ethem Onur Bilgic  - MİMAR SİNAN G.S.ÜNİVERSİTESİ

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: HEYKEL A.S., Yönetmen: Tuna Tetik - BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ


Herkese bol şans diliyoruz!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER