Cell, Moviemax Premier'de ekrana geliyor

Cell, Moviemax Premier'de ekrana geliyor
Stephen King'in romanından, yazarın da bizzat katılımıyla uyarlanan Cell (Frekans), cep telefonları tarafından zombileştirilen insanların hikayesini anlatıyor.

Son 25 yılda hayatımıza damga vuran bir numaralı icat cep telefonları olsa gerek. Pratikliği ve hayatımızı ne derece kolaylaştırdığı tartışmasız elbette ama bu derece günlük hayatımızın içine sızması ve bizi ele geçirmesi de kaçınılmazdı. Nitekim öyle de oldu! Stephen King henüz akıllı telefonların bu denli yaygınlaşmadığı 2006'da insanların bu alet tarafından nasıl zombileştirildiğinin romanını yazdı. Yayımlandıktan 10 yıl sonra da roman bizzat Stephen King ve ortak senarist Adam Alleca tarafından senaryolaştırıldı. Filmin yönetmenliğini de The Paranormal Activity ile tanınan Tod Williams üstlendi.

Her şey grafik roman sanatçısı Clay Riddell'in havaalanında oğluyla telefonda konuştuğu sırada patlak veriyor. Clay'le birlikte etrafta cep telefonuyla haşır neşir olanlar bir anda gizemli bir sinyalin etkisine giriyor ve çok geçmeden cinnet geçirip birbirlerini katletmeye başlıyorlar. Alandan sağ sağlim kurtulmayı başaran Riddell uzaktaki oğluna ulaşmanın yollarını aramaya başlıyor. Yolunun kesiştiği, sinyalden etkileneyen bir avuç insanla birlikte ölümcül bir maceraya soyunuyor.

Başrollerde John Cusack ve Samuel L. Jackson'ı izlediğimiz, bir zamanların Mike Hammer'ı Stacey Keach'in de sürpriz bir rolle göründüğü Cell, özellikle Stephen King usulü korku/gerilim atmosferinden hazzedenlerin kaçırmaması gereken bir film

Cell, 4 Eylül Pazar günü saat 21.30'da Digiturk kanallarından Moviemax Premier'de ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER