Emrah Serbes açıkladı: Behzat Ç., ekranlara geri dönüyor mu?

Emrah Serbes açıkladı: Behzat Ç., ekranlara geri dönüyor mu?
Merkezden bütün birimlere; Amirim geri mi dönüyor?

Emrah Serbes'in aynı isimli romanından televizyona uyarlanan, Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünde olduğu  2010- 2013 yılları arasında 3 sezon 96 bölüm olarak Star TV'de yayınlanmış olan "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" adındaki dizi, ekrana geri dönüş sinyalleri vermeye başladı. Seri televizyon yolculuğunu esnasında "Seni Kalbime Gömdüm" ve "Behzat Ç Ankara Yanıyor" adıyla iki kez beyazperdeye de uyarlanmıştı.

17 Mayıs 2013 tarihinde son bölümünü yayınlayarak televizyon yolculuğunu sonlandıran dizinin yaratıcı yazarı Emrah Serbes, geçtiğimiz hafta resmi Instagram hesabında bir fotoğraf paylaşıp, "Amirim is back" demişti. Sosyal medyada büyük yankı bulan bu post sonrasında dizinin akıbeti hakkında pek çok yorum yapıldı. Son olarak Serbes, Ceren Çıplak ile konuştu ve Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda sorulan "Behzat Ç., ekrana dönüyor mu" sorusuna, "Eski ekip toplandık, bir aradayız. Bu işi yeniden yapmak istiyoruz. Behzat Ç.’nin ekranlara dönmesi içinde elimizden geleni yapacağız. Görüşmelere de başladık. İzleyici de istiyor, biz de istiyoruz. Herkes istiyorsa bu işin olması için bir engel yok. Yüksek ihtimalle ocak ayında bu işi yaparız. Nerede yaparızı şu an bilemiyorum." diye cevap verdi.
 
Serbes serinin içeriği hakkında ise "7 - 25 Aralık operasyonlarından sonra emniyette pek polis kalmadığı için mecburen Behzat Ç.’yi geri alacaklar, yani 17-25 Aralık sürecinden sonra emniyette devam etmiş olacak. Cinayet büroda. Ondan sonra başlayacak bizim hikayemiz. Bizim hikâyemiz 15 Temmuz’dan önce başlayacak. Darbe girişimine giden süreçten önce 10 Temmuz 2016’da başlayacak. “Behzat Ç.: İmamların Öcü” ama aynı zamanda Behzat Ç.’nin kişisel hikâyesi de olacak." dedi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER