Geoffrey Rush Nat Geo'nun DEHA isimli belgeselinde Albert Einstein'ı canlandırıyor

Geoffrey Rush Nat Geo'nun DEHA isimli belgeselinde Albert Einstein'ı canlandırıyor
2017’de vizyona girecek yeni Nat Geo belgeseli DEHA’nın prodüksiyonu önümüzdeki ay başlıyor. Bu özel belgesel seride Albert Einstein’ı Oscar ödüllü oyuncu Geoffrey Rush, gençliğini ise Johnny Flynn canlandırıyor. 10 Bölümlük DEHA belgeselinin ilk bölümünü ise Oscar Ödüllü Ron Howard yönetiyor.

Oscar, Altın Küre, Emmy ve Tony ödüllü oyuncu Geoffrey Rush, National Geographic Channel’ın bir global etkinlik olarak yayınlayacağı DEHA isimli belgeselde Albert Einstein’ı canlandıracak. Senaryolu olarak yaratılacak ve her sezonunda dünyanın birbirinden başarılı bilim insanlarını ve onların büyüleyici hikayelerini ekranlara taşıyacak DEHA, Walter Isaacson’ın “Einstein: His Life and Universe” adlı kitabından uyarlanan ilk sezonu ile pek çok ünlü ismi bir araya getirecek. Ünlü yönetmen Ron Howard tarafından yönetilecek ve çekimlerine önümüzdeki ay başlanacak olan belgesel seri 2017’de 171 ülkede aynı anda 45 farklı dilde yayınlanacak.

Yapımda Rush ile birlikte Einstein’ın uluslararası alanda fark edilmeden önceki gençlik yıllarını Johnny Flynn canlandıracak. 10 bölüm boyunca DEHA; zeki, hayalperest ve isyankar bir patent memurunun bir öğretmenlik diploması ya da doktorası olmadan nasıl evrenin ve atomların gizemlerini ortaya çıkardığını anlatacak. Her bölüm Einstein’ın başka bir keşfini gözler önüne sererken aynı zamanda tutkulu ve karmaşık kişisel ilişkilerini de ekranlara taşıyacak.

Albert Einsten’ı canlandırmak için daha iyi bir oyuncu düşünemediğini belirten ekip, aynı zamanda Johnny Flynn’in harikulade yeteneğinin yanında Rush’a olan benzerliği ile de dikkat çektiğini belirtti. Ron Howard ve tüm ekiple çalışmak için sabırsızlandığını belirten Nat Geo yöneticisi Carolyn Bernstein ise kadronun bu yapım için mükemmel olduğunun ve çok güçlü bir yapımla karşılaşılacağının sinyallerini verdi. Ron Howard ise National Geographic Channel’ın bu proje için takındığı mükemmeliyetçi ve tutkulu tavrın aynı zamanda ekibe de yansıdığını, Geoffrey Rush ve Johnny Flynn ile çalışmak için sabırsızlandığını ekledi.

National Geographic Channel belgesel serisi DEHA, 2017’de izleyicilerle buluşuyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER