Leonardo DiCaprio’nun İklim Değişikliği belgeseli Nat Geo’da!

Leonardo DiCaprio’nun İklim Değişikliği belgeseli Nat Geo’da!
Martin Scorsese’nin baş yapımcılığını Leonarda DiCaprio’nun ise yapımcılığını üstlendiği iklim değişikliği ile gelen tehditler ve çözümleri konu alan belgeselin tüm hakları National Geographic Channel tarafından satın alındı. Obama’dan Papa’ya, bilim insanlarından NASA uzmanlarına kadar önemli isimlerin ve yerel halkın görüşlerinin yer aldığı Belgesel, Ekim ayında Nat Geo ile prömiyerini yapıyor.

National Geographic Channel, Akademi Ödüllü Fisher Stevens ve çevre aktivisti, Birleşmiş Milletler Barış Elçisi ve akademi ödüllü Leonardo DiCaprio’nun ortak yapımcılığını üstlendiği adı henüz açıklanmayan iklim değişikliği konulu belgeselin tüm haklarını satın aldı. Belgesel, Ekim ayında New York ve Los Angeles’ta yapılacak prömiyeri sonrasında, Kasım ayında gerçekleşecek Amerika genel seçimleri öncesi tüm dünya ile aynı anda 171 ülkede gösterime girecek. Belgeselde insanların ve toplumların nesli tükenen canlıları, ekosistemleri ve yerli toplulukları nasıl koruyabileceğine yönelik etkileyici ve bilgilendirici detaylar olacağı açıklandı. İzleyiciler bu belgeselde Grönland’dan Endonezya’ya uzanan coğrafyalarda görsel kanıtlarla dünyanın nasıl bir çevresel kriz içinde olduğuna şahit oluyor. Bu çevresel krizin dünyanın iklime bağlı dengesinin nasıl bozulduğunu ve bu yüzden ölen ve nesli tükenen sayısız canlının nasıl etkilendiğini anlatıyor.

Belgesel çevre dostu ve iklim değişikliği bilincinde olan siyasetçilere de gönderme yaparak Amerika ulusal seçimleri öncesi konuya dikkat çekiyor. Belgeselde DiCaprio az gelişmiş ve gelişmiş toplumlardan insanlarla bizzat röportaj yaparak var olan durumda ne gibi çözümler üretilebileceğine dair benzersiz ve pragmatik yorumları dinliyor. Röportaj yapılan isimler arasında Amerika Başkanı Barack Obama, Eski Amerika Başkanı Bill Clinton, Amerika Dış İşleri Bakanı John Kerry, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Papa Fransis’in yanı sıra NASA araştırmacıları, orman koruyucuları, bilim insanları ve dünyayı korumaya çalışan diğer kuruluşlar yer alıyor.

National Geographic Channel CEO’su Courteney Moore “National Geographic Channel, yaşadığımız dünyayı korumak için geçmişten bu yana birçok insana ilham oldu. Şimdiyse önlenemez hale gelen iklim değişikliği krizine dur diyebilmek için yine insanları harekete geçirmek istiyoruz. Hiç şüphem yok ki bu belgesel markamızın uluslararası bilinirliği ile beraber DiCaprio’nun bu konudaki tutkusu ve Fisher’ın sürükleyici ve etkileyici hikaye anlatışıyla birleştiği anda daha önce gözler önüne serilmeyen bir belgesel ile karşı karşıya olacağız” açıklamasını yaptı. Leonardo DiCaprio ise “Dünyayı tehdit eden en büyük olayın iklim değişikliği olduğunun hepimiz farkındayız. Hep birlikte çalışarak kolektif bir ses olarak bir fark yaratmayı talep etmeliyiz. Hayatta kalmamız tamamen buna bağlı. Bu belgesel iklim değişikliğinin sebepleri ve çözümleri üzerine, petrol üretimi üzerinden finansal güç kazananların aksine bilgileri çarpıtmadan gözler önüne seriyor.” sözlerini ekledi.

National Geographic Channel’ın tüm haklarını satın aldığı bu belgesel, Ekim’de New York ve Los Angeles’ta yapılacak sinema prömiyeri sonrasında, Kasım’da gerçekleşecek Amerika genel seçimleri öncesi tüm dünya ile aynı anda 171 ülkede gösterime girecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER