Antik Mısır Koruyucuları Nat Geo’da başlıyor

Antik Mısır Koruyucuları Nat Geo’da başlıyor
Mısır’ın gizemli ve zengin topraklarının yeni bekçilerini anlatan Antik Mısır Koruyucuları, 6 Ağustos Cumartesi günü 21.00’da Nat Geo’da olacak.

Dünyadaki en zengin arkeolojik kaynaklara sahip ülkelerden biri olan Mısır’ın gizemli topraklarının son dönemde karşı karşıya kaldığı tehlikeler ve bunu önlemeye çalışan bir grup insan Antik Mısır Koruyucuları ile 6 Ağustos Cumartesi, 21.00’da National Geographic Channel ekranlarına geliyor. Şaşırtıcı tarihi ile bilinen Mısır toprakları her yıl keşif yapmaya gelen binlerce arkeolog tarafından ziyaret ediliyor ve gizemli toprakların derinliklerine iniliyor. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca turist Mısır’a ikonik piramitleri ve devasa mezarlıkları görmek için geliyor.

2011’de gerçekleşen ulusal devrim Mısır’ın sahip olduğu güzel toprakları ve turist endüstrisini tahrip etti. Turizmin kötüye gitmesi ve yağmacıların tüm hazineleri soymaya başlaması ülkede büyük bir mali krize sebep oldu. Şimdi ise Mısır’ın bunu düzeltmek için kahraman bir ekibe ihtiyacı var. Antik Mısır Koruyucuları’nın görevi dünya üzerindeki en büyük müzeyi kurup ülkenin bu eşsiz kaynaklarını korumak, ve turistleri tekrar Mısır’a getirerek bu büyülü diyarı yeniden canlandırmak.

Antik Mısır Koruyucuları, 6 Ağustos Cumartesi günü, 21.00’da National Geographic Channel’da olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER