Çığır Açan Buluşlar 2. sezonu ile 2017’de Nat Geo’da!

Çığır Açan Buluşlar 2. sezonu ile 2017’de Nat Geo’da!
Ödüllü yönetmenler Brendan Malloy, Emmett Malloy ve başarılı yapımcılar Brian Grazer, Ron Howard ile bir araya gelerek dünyayı değiştirebilecek nitelikte olan güçlü bilimsel buluşların sergilendiği Çığır Açan Buluşların 2. sezonu 2017’de Nat Geo ekranlarına geliyor.

National Geographic Channel, yapımcılığını Imagine Entertainment ve Asylum Entertainment’ın yaptığı, eleştirmenler tarafından tam not alan Çığır Açan Buluşlar’ın 2. sezonu için yeşil ışık yaktı. Yeni sezona yine ödüllü yönetmenler ve başarılı yapımcıların imza atacağı seri, 2017 yılının bahar ayında 171 ülkede 45 farklı dilde aynı anda 440 milyon izleyiciye ulaşmayı hedefliyor.

Farklı bölümlerden oluşan seri yine dünyayı farklı bir noktaya taşıyacak potansiyeli olan, önde gelen bilim insanları tarafından geliştirilen buluşları izleyici ile buluşturuyor. Seri, “Çığır Açan Buluşlar’ın” perde arkasında yer alan insanları, hikayeleri, teknoloji ve tüm bunların dünyamızı nasıl etkilendiğini anlatıyor. Serinin ilk sezonu eleştirmenler tarafından “hevesli”, ”yenilikçi”, “ilham veren” ve “büyüleyici” tanımları kullanılarak tam not almıştı. 2016 Emmy Ödülleri’nde ise Çığır Açan Buluşlar’ın ilk sezonunda Brett Ratner’ın yönettiği, Beynin Sırları bölümünde Adrien Brody En İyi Sunucu dalında aday gösterilmişti.

Çığır Açan Buluşlar’ın 2. sezonunda bağımlılık, siber-terör, drone (pilotsuz hava aracı), kanser, büyük data ve enerji gibi akıl kurcalayıcı konular yine bilimsel bir perspektifte işleniyor. Başarılı yönetmenler lenslerini bilim, teknoloji ve dizaynın öncülüğünde gerçekleşen buluşlara ve bu buluşların yaratıcı, hırslı ve cesur kahramanları olan bilim insanlarına doğru çeviriyor;

  • İran asıllı Amerikalı yazar/yönetmen Ana Lily Amirpour (Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız) kanserin tedavisinde çığır açan yöntem T-Hücre immünoterapiyi araştırıyor.
  • Sundance Film Festivali Jüri Ödülü sahibi Shane Carruth (Kapsül, Gizli Kimya) yapay zeka ve büyük data üzerine geliştirilen buluşları inceliyor.
  • Doğa hakkı savunucusu yapımcı Shalini Kantayya (Catching the Sun) yaratıcı enerji teknolojilerini araştırarak Amerika’nın ulaşılamayan lokasyonlarına elektrik erişimi üzerine çalışmalara tanıklık ediyor.
  • Malloy kardeşler (Under the Great White Northern Lights, Tribes of Palos Verdes) giderek çoğalan drone’ların avantaj ve dezavantajlarını inceliyor.
  • Video klip yönetmeni A.G Rojas (Run the Jewels, Close Your Eyes) ise siber terörizmin taktikleri, teknolojisi ve dinamiğini gün ışığına çıkarmaya çalışıyor.
  • Teksaslı yapımcı David Lowery (Pete ve Ejderhası, Ain’t Them Bodies Saints) bağımlılığın tedavisinde kullanılan saykodelik maddelerin kullanımını araştırıyor.
Çığır Açan Buluşlar’ın 2. sezonu başarılı yapımcılar Brian Grazer, Ron Howard ve Michael Rosenberg imzasıyla, 2017 yılının bahar ayında, National Geographic Channel’da yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER