10 Cloverfield Lane, Digiturk'te ekrana geliyor

10 Cloverfield Lane, Digiturk'te ekrana geliyor
Kurduğu atmosferi ve bir bilim kurgu için görece düşük bütçesiyle dikkat çeken 10 Cloverfield Lane (Cloverfield Yolu No: 10) bir sığınakta mahsur kalan üç karakterin gerilim dolu öyküsünü anlatıyor.

Michelle erkek arkadaşıyla tartıştığı bir gece otomobiliyle ondan uzaklaşmaktadır. Ne var ki feci bir kaza yapar ve bilincini kaybeder. Gözünü açtığında kendisini eli kolu bağlanmış bir halde bir sığınakta bulur. Howard adında bir adam onu kazadan kurtarmış ama nedense bu sığınağa kapatmıştır. Howard'ın iddiasına göre dünyada vuku bulan feci bir kimyasal saldırı insanlığın kökünü kurutmuştur. Eğer sığınağı terkederse aynı kimyasal saldırı onları da öldürecektir. 

Michelle başta Howard'a inanmaz ama sonradan sığınakta karşılaştığı Emmett de Howard'ın iddiasını doğrular. Michelle yavaş yavaş bu iki adama ısınmaya başlasa da dışarıda gerçekten neler olup bittiğine dair merakı da her geçen gün artmaktadır.

Dan Trachtenberg'in yönettiği filmde John Goodman, Mary Elizabeth Winstead ve John Gallager Jr.'ı izleyeceğiz. Yapımcı J.J.Abrams bu filmi 2008 tarihli Cloverfield'ın birinci dereceden akrabası olarak nitelendiriyor.

10 Cloverfield Lane filmi 28 Temmuz'dan itibaren Digiturk'te ekrana gelecek. İlk gösterim 28 Temmuz Perşembe günü Salon 3'te 23.30'da gerçekleşecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER