Game of Thrones, İspanya'yı fethediyor!

Game of Thrones, İspanya'yı fethediyor!
Game of Thrones figürasyon ekibi
-- Dikkat spoiler içerebilir, tadın kaçmasın istiyorsan okuma--

İki hafta önce yeni sezon çekimlerine başlanan Game of Thrones ekibi İspanya'da ilgi odağı oldu. Yerel prodüksiyon şirketi Fresco, dizinin önemli bir savaş sahnesi için 600 yardımcı oyuncu aradığını duyurunca toplam 86.000 kişi başvuru yaptı. Başvuranlar arasında hazırladıkları kostümlerle gelenler de vardı. Ekip, İspanya'da şu ana kadar figürasyon için 1000'den fazla insanla çalışmış.

Game of Thrones'un çekim için gittiği ülkelere bolluk bereket getirdiği aşikar. Örneğin geçen sene, ülke ekonomisi durgun bir haldeyken Kuzey İrlanda, Game of Thrones prodüksiyonundan tam 32 milyon dolar elde etti. Game of Thrones çekimleri genellikle Kuzey İrlanda-Belfast, Dubrovnik-Hırvatistan'da yapılıyordu. Bu sene listeye İspanya da dahil oldu. Dorne sahneleri İspanya'da geçiyor. Bu yılın başlarında İspanya'da yapılacak olan çekimleri açıkladığı günden beri İspanya, turizm gelirleri bazında büyük bir hareketlilik yaşamaya başladı.

Prens Oberyn Martell (Pedro Pascal)

Çekimler öncelikle, dördüncü sezonda öldürülen Prens Oberynn'in yani House Martell Hanedanı'nın sarayı olarak kullanılacak olan Sevilla'daki Alcazar Sarayı'nda yapıldı. Alcazar Sarayı, çekimlerden dolayı turistik ziyaretlere kapatıldı. Çekimler, önümüzdeki günlerde de Osuna'da devam edecek. 

Kaynak: The EW
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER