Vinyl, Dizimax Drama'da başlıyor

Vinyl, Dizimax Drama'da başlıyor
Yaratıcıları arasında ünlü yönetmen Martin Scorsese ve The Rolling Stones grubunun kurucusu Mick Jagger'in yer aldığı yeni dizi Vinyl 70'li yılların müzik endüstrisini ekrana taşıyor.

70'li yıllarda New York merkezli müzik çevresinde büyük bir hareketlilik yaşanmaktadır. Blues, metal müziği etkilemiş, Led Zeppelin müzik listelerinin zirvesinde dolaşırken glam rock ve disko grupları yükselişe geçmiştir. Punk ve hip-hop ise henüz yeni yeni filizlenmektedir. Bu sırada plak şirketleri de kendi yıldızlarını yaratma ya da elinde tutma savaşı vermektedir. Dönemin ünlü plak şirketlerinden American Century'nin sahibi Richie Finesta ise şirketini ayakta tutma derdindedir.

Vinyl'in fikir babalarından The Rolling Stones grubunun kurucusu ve solisti olan Mick Jagger 70'li yılların müzik dünyasında olup bitenlere ilk elden şahit olmuş bir isim. Jagger bu dönem üzerine bir film yapma fikrini yıllar önce Martin Scorsese ile paylaşmış. Yıllar sonra bu proje dizi olarak karşımıza çıkıyor. Jagger ve Scorsese'ye yapımcı olarak Rich Coher ve Terence Winter da eşlik ediyor.

Vinyl'de başta ana kahraman olmak üzere pek çok kurgu karakter yer alıyor. Öte yandan senaryonun sık sık gerçek olaylara referans vermesiyle Led Zeppelin grubunun solisti Robert Plant ya da New York Dolls grubu gibi gerçek karakterlerin de canlandırılmasına şahit oluyoruz. İlk bölümünü Martin Scorsese'nin yönettiği dizi hayli geniş bir oyuncu kadrosuna sahip. Son olarak Broadwalk Empire dizisinde izlediğimiz Bobby Cannavale dizinin ana karakteri Richie Finesta'yı canlandırıyor. Ünlü oyuncu Olivia Wilde ise Richie'nin eşi Devon rolünde. Mick Jagger'in oğlu James Jagger da Vinyl'de genç yetenek Kip Stevens'a hayat veriyor. Ayrıca Everybody Loves Raymond  ile hafızalara kazınan Ray Ramano'yu da farklı bir karakteri canlandırırken görüyoruz.

Enteresan konusuyla ilgi çeken Vinyl, 12 Temmuz'dan itibaren salı günleri saat 22.00'de Dizimax Drama'da ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER