John Lennon Suikastı, 24'te ekrana geliyor

John Lennon Suikastı, 24'te ekrana geliyor
“Belgesel Kuşağı” 
Adı: Meşhur Suikastlar (Infamous Assassinations)
Bölüm Konusu: John Lennon Suikastı
Tarih: 2 Temmuz 2016 Cumartesi (Her Cumartesi)
Saat: 21:15

“MEŞHUR SUİKASTLAR”

24 TV yakın tarihe ışık tutan, nefes kesen bir belgesel serisine daha ev sahipliği yapıyor.

Siyasi, bilimsel, felsefi ve birçok alanda, çalışmaları ile öncü olmuş, kitlelere liderlik etmiş isimlerin hayatlarını suikast sonucu kaybetmelerinin kan donduran detayları ’24 TV Belgesel Kuşağı’nda yer alıyor. Tamamı 22 bölümden oluşan ‘Meşhur Suikastlar’ belgeseli, heyecan yüklü, sürükleyici ve merak uyandırıyor.

Kan donduran detayları ile tarihin gidişatını değiştiren suikastlara tanık olmaya hazır mısınız?

20. YÜZYILIN EN DERİN VE KARANLIK SUİKASTLARI

Tarihin akışını değiştiren suikastların belgeseli ‘Meşhur Suikastlar serisinde, John F. Kennedy suikastından Mahatma Gandhi’ye, John Lennon cinayetinden Hitler’in bir numaralı adamının bombalanmasına kadar en acımasız suikastlar anlatılıyor. BBC yapımı belgesel serisi tarihin akışını değiştirmiş bu önemli olayları bir kamera uzağınıza taşıyor.

Şimdiye kadar gün yüzüne çıkmamış arşiv görüntüleri son dönem tekniklerle yenilenerek hazırlanmış belgeselde her cumartesi farklı bir suikastı detayları ile izleyeceksiniz.

Siyasetçilerden asillere, gerilla liderlerinden gazetecilere her biri farklı sebeplerle hedef haline gelmiş bu tarihi kişiliklerin hayatlarına derin güçler ve soğukkanlı suikastçılar tarafından son verildi.

JOHN LENNON SUİKASTI
Tarih: 8 Aralık 1980
Yer: New York, Saat: 22.50

Bir limuzin New York’un seçkin binalarından birinin önünde durdu, içinden bir adam ve bir kadın indi. Gecenin karanlığında silah sesleri yankılandı. Dünyanın en ünlü rock yıldızı John Lennon eşi Yoko Ono’nun yanında 4 yerinden vurulmuştu. Onu kim ve neden öldürmek istemişti?

Efsanevi Beatles grubunun kurucusu John Lennon politik kimliği ve savaş karşıtlığıyla Amerikalı istihbarat örgütlerinin dikkatini çekiyordu. Yüksek yerlerde düşmanlar edindiği günlerde akli dengesi yerinde olmayan Mark David Chapman adında bir Beatles hayranı tarafından 8 Aralık 1980’de New York’taki dairesinin önünde trajik bir şekilde öldürüldü.

Birçok detayı gizli kalmış cinayetler gün yüzüne çıkıyor ve adım adım sona giden bu yolda Meşhur Suikastlar, “John Lennon” bölümüyle 2 Temmuz Cumartesi 21:15’te 24 TV’de.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER