Game of Thrones 6. sezon finali hangi teoriyi doğruladı?

Game of Thrones 6. sezon finali hangi teoriyi doğruladı?
HBO kanalının büyük ses getiren dizisi Game of Thrones, The Winds of Winter bölümüyle altıncı sezonu sonlandırdı. Bu bölümde birçok önemli gelişme yaşandı ancak en fazla dikkat geçeni Jon Snow'un soyuyla alakalıydı.

George R. R. Martin'in kaleme aldığı A Song of Ice and Fire serisini ya da Game of Thrones dizisini sevenler uzun zamandır Jon Snow'un aslında Ned Stark'ın oğlu olmadığını düşünüyordu. Bu teoriye kısaca R + L = J deniyordu. Yani Rhaegar Targaryen ile Lyanna Stark'ın bir çocukları olduğunu ancak onu tehlikeden korumak isteyen Ned Stark'ın Jon'u kendi evladı gibi tanıttığı düşünülüyordu. Böylece Jon Snow hem Targaryen kanından oluyor hem de Demir Taht üzerinde direkt hak iddia edebiliyordu.

Dizinin The Winds of Winter isimli bölümünde Bran Stark, yeniden ağaca dokunarak Tower of Joy'a geri döndü. Burada Lyanna Stark'ın doğum yaptığını ancak yoğun şekilde kan kaybettiğini gördük. Lyanna, kardeşi Ned'e bebeğine bakması ve onu koruması için söz verdirdi. Ardından direkt olarak Jon Snow'un yüzüne geçiş yaptık. Burada Lyanna Stark'ın "Eğer Robert [Baratheon] bunu öğrenirse, onu öldürür. Öldüreceğini biliyorsun." sözleri dikkat çekiyor. Bu da Jon Snow'un Targaryen soyundan geldiğini onaylıyor.

Aşağıdaki videoda Game of Thrones boyunca Targaryenler ve Jon Snow'un geçmişi hakkında konuşulan kısımları bulabilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER