Susan Sarandon'dan mini dizi

Susan Sarandon'dan mini dizi
Oscar ödüllü oyuncunun Lifetime’ın Marilyn Monroe hakkında çekeceği mini-dizide oynayacağı The Hollywood Reporter tarafından açıklandı.

J. Randy Taraborrelli’nin The Secret Life of Marilyn Monroe (Marilyn Monroe’nun Gizli Yaşamı) kitabından uyarlanan dört saatlik mini-dizi Marilyn’de Sarandon sarışın bombanın akıl hastası annesi Gladys Mortenson’ı canlandıracak. Karakter akıl hastalığı yüzünden intihar eden bir anne ve  frengiden ölen bir babanın kızı, paranoyak bir şizofren olarak tanımlanıyor. Sıklıkla halüsinasyon gören, bazen şiddete başvuran ve gençliğinde cinsel açıdan maceracı olan Gladys kızına seksin ne pahasına olursa olsun uzak durulması gereken bir şey olduğunu öğretti. Hristiyan ilmine derin bir bağı olan Gladys Marilyn’i ilaçlara olan bağımlılığını reddetmesi konusunda uyardı ve kurtuluşunun ancak inancının ilkelerine dönmesiyle geleceğini öğütledi. (Monroe rolüne henüz bir oyuncu seçilmedi)

24 ve The Kennedy dizilerinden tanıdığımız Stephen Kronish’in yazacağı diziyi Sherrybaby’nin yönetmeni Laurie Collyer yönetecek.

Lifetime’ın dizi hakkındaki resmi açıklaması şöyle: “Marilyn, ironik bir şekilde ilk evliliği soğukluğu yüzünden bitse de, hem seksin beden bulmuş hali hem de erkeklerin onayı ve korumasının peşinde koşan kırılgan bir sanatçı. Ama Joe DiMaggio ve Arthur Miller ile yaptığı fırtınalı evliliklerden sonar kendi ayakları üzerinde durma gücü olduğunu fark ediyor. Bir dönemin yüzü ve sesi oluyor, ama en çok istediği şey birinin annesi ve birinin küçük kızı olmak. O, daha önce hiç görmediğiniz bir Marilyn; imajıyla gerçeğin üstünü örterek en iyi performansını sergileyen bir sanatçı.”
Dizi, Lifetime’ın June Carter Cash’in hayatını anlatan filmi Ring of Fire ve Reelz Channel’ın reyting rekortmeni projesi The Kennedys’in yapımcısı Asylum Entertainment tarafından hazırlanıyor.

Asylum’dan Jonathan Koch ve Steven Michael, Kronish ve Keri Selig ile birlikte yürütücü yapımcılığı üstlenecek. Selig daha önce Marilyn gibi Taraborelli’nin bir kitabından uyarlanan ve Reelz’in Kennedys sonrası projesi olan After Camelot’un yürütücü yapımcılığına atanmıştı.

Taraborelli’nin kitabı en başarılı Monroe biyografisi sayılıyor. 2010’da basılan kitap oyuncunun akıl hastası annesi, koruyucu annesi ve kanuni vasisi ile arasındaki ilişkisiyle kendi akıl hastalığı, ailesi ve Kennedy’lerle yaşadıklarını inceliyor.

Dead Man Walking
ile Oscar kazanan Sarandon için bu rol TV dünyasına iyice adım attıktan sonra geldi. Geçtiğimiz yıl oyuncu kızı Eva Amurri Martino ile bir araya gelerek NBC için bir anne-kız komedisi hazırladı.Yakın zamandaki ekran işleri arasında CBS dizisi Mike & Molly ve Showtime dizisi The Big C var. Oyuncu, HBO’nun TV filmi You Don’t Know Jack ve mini dizisi Bernard and Doris’teki rolleriyle ve Malcolm in the Middle ile Friends’deki konuk oyunculuklarıyla Emmy adaylıkları kazandı. UTA ve Del Shaw tarafından temsil ediliyor. Marilyn 2015 yılında ekrana gelecek.


Kaynak: THR
Çeviri: Arman Güvenç

Haberin orjinaline ulaşmak için tıklayınız
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER