K-Drama: Jeon Do-yeon yeni dizisi The Good Wife ile 11 yıl sonra geri dönüyor!

K-Drama: Jeon Do-yeon yeni dizisi The Good Wife ile 11 yıl sonra geri dönüyor!

Amerikan dizisi The Good Wife’ın haklarının Kore televizyonları tarafından alındığını daha önce sizlere duyurmuştuk. Bu arada dizi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 8 Temmuz’da tvN kanalında başlayacak olan dizinin baş rol oyuncusu Jeon Do-yeon’un hayli astronomik bir rakam karşılığında dizinin kadrosuna dahil olduğu söyleniyor. 11 yıllık bir aradan sonra ekranlara dönen oyuncunun performansı şimdiden büyük merak konusu. Ancak, diziden gelen görüntülere baktığımızda şimdiden rolüne çok yakıştığını söyleyebiliriz. Zorlayıcı rollerin aranan ismi Jeon gerçekten oldukça karizmatik ve güçlü görünüyor. The Good Wife'a gelmeden önce isterseniz Jeon'un diğer önemli rollerine bir bakalım. Dizi başlamadan önce, belki oyuncunun birazdan bahsedeceğimiz dizi ve filmlerini de izlemek istersiniz.

The Contact ve The Housemaid

1997 yapımı The Contact adlı ödüllü filmin baş rolünde yer alan Jeon, bu romantik filmde bir şarkı ve bir radyo programı vesilesiyle genç bir adamla tanışıyor. Canlandırdığı karakter Jeon’a, aralarında Baeksang Sanatları Ödülleri’nin de bulundupu birçok festivaden ödüller kazandırıyor.

Çok eski bir Kore filminin yeniden uyarlanması olan 2010 yapımı The Housemaid, hizmetçi olarak işe alınan bir kadının, kendisini yıkıcı bir üçlü aşk ilişkisi içerisinde bulmasını anlatıyor. Hizmetçi Eun-yi karakterini Jeon son derece etkileyici ve göz doldurucu bir şekilde canlandırıyor. 

Prag’dan Kore’ye bir aşk hikayesi

Lovers in Prague dizisi 2005 yılında yayınlandığında seyirci tarafından hemen sahiplenilmişti. Yayınlandığı süre boyunca ortalama 26.1 reyting almasının ve bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri belki de dizinin hikayesinin Kore dışında başlamasıydı. Prag’da diplomatlık yapan Yoon Jae-hee ile eski kız arkadaşını aramaya aynı şehre gelen Choi Sang-hyun’un yolları bir şekilde kesişir. Kore’ye döndüklerinde birbirlerine çoktan aşık olmuşlardır ancak, eski sevgilileri ve farklı sosyal statüleri aralarında belki de aşılmaz engeller oluşturacaktır. Meraklısı için;  


Kendini gerçekleştiren bir kadının hikayesi

Son olarak sözü başarılı aktrisin son dizisi The Good Wife’a getiriyoruz. Eşi yolsuzluk ve çeşitli başka skandallar yüzünden hapse düşen bir kadın, eski mesleği olan avukatlığa geri döner. Artık kendi ayakları üzerinde durması gereken Jeon'un canlandırdığı Kim, yalnızca bunu başarmakla kalmayacak, bunun da ötesinde kendini aşarak büyük bir dönüşüm geçirecek.

Sırf Jeon’un oyunculuğu için bile The Good Wife’ın hatırı sayılır bir izleyici kitlesi yakalayacağından hiç şüphemiz yok. Kanıt için sizlere diziden görüntüler sunuyoruz. Sizce de çok iddialı değil mi?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER