Meşhur Suikastlar, Che Guevera bölümüyle 24'te!

Meşhur Suikastlar, Che Guevera bölümüyle 24'te!
24 TV yakın tarihe ışık tutan, nefes kesen bir belgesel serisine daha ev sahipliği yapıyor.

Siyasi, bilimsel, felsefi ve birçok alanda, çalışmaları ile öncü olmuş, kitlelere liderlik etmiş isimlerin hayatlarını suikast sonucu kaybetmelerinin kan donduran detayları ’24 TV Belgesel Kuşağı’nda yer alıyor. Tamamı 22 bölümden oluşan ‘Meşhur Suikastlar’ belgeseli, heyecan yüklü, sürükleyici ve merak uyandırıyor.

KAN DONDURAN DETAYLARI İLE TARİHİN GİDİŞATINI DEĞİŞTİREN SUİKASTLARA TANIK OLMAYA HAZIR MISINIZ?
20. YÜZYILIN EN DERİN VE KARANLIK SUİKASTLARI

Tarihin akışını değiştiren suikastların belgeseli ‘Meşhur Suikastlar serisinde, John F. Kennedy suikastından Mahatma Gandhi’ye, John Lennon cinayetinden Hitler’in bir numaralı adamının bombalanmasına kadar en acımasız suikastlar anlatılıyor. BBC yapımı belgesel serisi tarihin akışını değiştirmiş bu önemli olayları bir kamera uzağınıza taşıyor.

Siyasetçilerden asillere, gerilla liderlerinden gazetecilere her biri farklı sebeplerle hedef haline gelmiş bu tarihi kişiliklerin hayatlarına derin güçler ve soğukkanlı suikastçılar tarafından son verildi.

Sekizinci Bölüm:
CHE GUEVARA SUİKASTI
Tarih: 8 Ekim 1967
Yer: Bolivya

8 Ekim 1967 öğleden sonra… Bolivya güvenlik güçleri tarihin en simgeleşmiş devrimcilerinden Che Guevara tarafından yönetilen ufak bir gerilla grubunun etrafını çevirdi. Che ve arkadaşları Bolivya askerleri tarafından yakalanmıştı. Saatler sonra Che Guevara’nın tutulduğu Vallegrande yakınlarındaki La Higuera’da altı el silah sesi duyuldu. CIA dünyanın en çok aranan teröristini Bolivya Ordusu’nun elinde iken öldürmüştü. Bu dünyaca ün salmış teröristi genç yaşta ölüme götüren sebepler nelerdi?

Birçok detayı gizli kalmış cinayetler gün yüzüne çıkıyor ve adım adım sona giden bu yolda Meşhur Suikastlar, “Che Guevera” bölümüyle 18 Haziran Cumartesi 21:15’te 24 TV’de.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER