Song of the Sea, Moviemax Premier'de ekrana geliyor

Song of the Sea, Moviemax Premier'de ekrana geliyor

Geçtiğimiz yıl en iyi animasyon Oscar'ına aday olan Song of the Sea (Denizin Şarkısı) sadece küçüklerin değil büyüklerin de keyifle izleyeceği bir film olmasıyla dikkat çekiyor.

İrlanda ve İskoçya halk hikayelerinde geçen Selkieler (insan şekli alabilen fok balıkları) keyifli bir animasyonla karşımıza çıkıyor. Dört yaşındaki Ben, bir deniz feneri bekçisinin oğludur. Bir gece annesi Bronach ona çok iyi bir abi olacağını söyler ve maalesef bunlar onun son sözleri olur. Ben ve babası Conor, yeni doğan kız çocuğu Saoirse ile başbaşa kalırlar. Aradan altı yıl geçer... Bir gün torunlarını ziyaret etmek isteyen büyükanne çıkagelir. Bu sırada halen konuşmayı sökemeyen Saoirse, abisinde annesinden kalan bir deniz kabuğu olduğunu öğrenir ve ardından olağanüstü bir deneyim yaşar.

Daha önce çektiği The Secret of Kells animasyonuyla tanıdığımız Tomm Moore'un yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosu Will Collins'e ait. Ortaya çok başarılı bir iş çıkartan ikili efsaneyi de güzel bir dille anlatmayı başarıyor.

Song of the Sea, 18 Haziran Cumartesi günü saat 10.00'da Moviemax Premier'de ekrana gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER