Game of Thrones'da ilk flash-back!

Game of Thrones'da ilk flash-back!

HBO'nun rekortmen fantezi dizisi Game of Thrones yayınlandığı 4 sezon boyunca bildiğimiz gibi hikayeyi şimdiki zamanda tutmuş, flash-back sahnelerinden kaçınmıştır. İzleyiciyi, sözlü olarak geçmişte yaşanan olaylar hakkında bilgilendirmeyi tercih etmişlerdir. Fakat EW'in bildirdiğine göre gelecek yıl muhtemelen 5.sezonun açılış sahnesinde Game of Thrones, ilk kez flash-back kullanacak.

Gelecek sezondan sahnelerin çekimleri için İspanya'da bulunan senaristlerden David Benioff ve Dan Weiss, sinema öğrencileriyle bir söyleşiye katıldı ve bu söyleşide gelecek sezonda flash-back sahnesi olacağının sinyalini verdi. Söyleşide bu bilginin geçtiği kısım ile ilgili olarak İspanyol bir websiteden kabaca çevrilen ve resmi olmayan alıntı ise şu şekilde: ''Birinci sezonun çekimleri devam ederken bir kural koymuştuk; ne kehanetler, ne rüyalar ne de flash-backler olacaktı. Devam eden 3 sezon boyunca bu kararımızdan dolayı iyi iş çıkaramadığımız sahneler oldu. Yani evet, nihayet bizim de flash-back'lerimiz olacak.'' (Bu cümlede flash-back 'çoğul' halde kullanılmış ama sadece bir flash-back sahnesinin varlığının kesin olduğunu belirteyim.)

Ekip geçen hafta İspanya, Sevilla'daki tarihi Alcazar Sarayı'nda çekimlere başladı ve önümüzdeki günlerde de Osuna'ya geçecekler. Çekimler, Kuzey İrlanda-Belfast ve Hırvatistan-Dubrovnik'te de devam edecek. Dizinin yeni sezonu da ilkbaharda yayınlanmaya başlayacak. (8 Nisan olarak duydum ama kesinliği yok tabii.)

Kaynak: EW

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER