iQIYI, 20 milyon kullanıcıya ulaştı

iQIYI, 20 milyon kullanıcıya ulaştı
Çin'de seç - izle platformu olarak hizmet veren iQIYI'nin 20 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı. iQIYI daha altı ay önce 10 milyon kullanıcısı olduğunu duyurmuştu.

Şirkete göre bu hızlı gelişme Çin'deki halkın internet üzerinden bir şeyler izlemek için para vermeye açık olmasından kaynaklanıyor. iQIYI'nin CEO'su Yu Gong'a göre bu pazar için daha başlangıç seviyesindeler.

iQIYI, haziran ayında bir premium servisi devreye soktu. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar 29 popüler içeriğe herkesten önce erişim hakkı kazandı. Bunların içinde The Lost Tomb ve hit Kore dizisi Descendants of the Sun yer alıyor. Sırf bu iki dizi geçtiğimiz yıl 18.7 milyon izlenme oranına ulaştı.

Bunun yanında firma iQIYI Cartoon Home isminde ayrı bir uygulama hazırladı. Bu uygulamanın hedef kitlesi de çocuklar olarak belirlendi. Eğer iQIYI'ye zaten üyeyseniz, bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz.

Firmanın anlaşma sağladığı büyük stüdyolar arasında Paramount Pictures, 21th Century Fox, Lionsgate, Media Asia ve Showbox yer alıyor. Tüm bü elementlerin bir araya gelmesi iQIYI'nin Çin'de hızla gelişim göstermesine olanak sağlıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER