The White Princess dizisini Jamie Payne yönetecek

The White Princess dizisini Jamie Payne yönetecek
Geçtiğimiz aylarda Philippa Gregory'nin The White Princess kitabının televizyona uyarlanacağı belli olmuştu. Şimdi de bu mini diziyi Jamie Payne'nin yöneteceği açıklandı.

Starz kanalı için geliştirilen bu yeni proje The White Queen'e devam niteliği taşıyor. The White Princess, İngiltere'deki Güller Savaşı'nı (Wars of Roses) konu ediyor. 1485 yılında, Yorklardan Prenses Elizabeth'in Henry Tudor ile evlenmesiyle başlayacak. Hikaye yine bir kadın karakterin gözünden anlatılacak. Bu ittifak Henry'nin tahtını garanti altına alırken, Elizabeth'e de güvence sağlayacak. Ancak Elizabeth'in uzun zamandır kayıp olan kardeşi Prens Richard'ın hayatta olduğunun ortaya çıkmasıyla işler karışacak. Richard, hakkı olan tahtı geri almak isteyecek. Elizabeth'in bir taraf seçmesi gerekecek.

The White Princess'in baş yazarlığını Emma Frost üstlenecek. Jamie Payne projede hem yönetmenlik hem de yapımcılık yapacak. Dizide Jodie Comer, Jacob Collins-Levy, Essie Davis, Joanne Whalley, Michelle Fairley, Suki Waterhouse, Rebecca Benson, Rhys Connah, Caroline Goodall, Kenneth Cranham ve Vincent Regan gibi isimler rol alacak.

Merak uyandıran The White Princess'in çekimleri Bristol ve İngiltere'nin çeşitli yerlerinde yapılıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER