Netflix'e göre hangi dizileri daha hızlı bitiriyoruz?

Netflix'e göre hangi dizileri daha hızlı bitiriyoruz?
Online seç - izle platformu Netflix hayranların bir çırpıta izlediği ve tadını çıkartmak için zamana yaydığı içeriklerini açıkladı.

İnternet üzerinden seç - izle hizmeti veren mecralar sayesinde televizyonculuk anlayışı değişiyor. Seyirciler yeni bölümler için her hafta beklemek yerine koca sezonu bir oturuşta bitirebiliyor. Netflix'in verilerine göre üyelerinin bir diziyi bitirmesi ortalama bir hafta sürüyor. Bu bölümleri art arda izleme durumu televizyon için yeni bir gelenek olsa da, herkesin kendine özel bir tarzo var. Netflix de kullanıcıları üzerinden elde ettiği art arda izleme verilerini kamuoyu ile paylaştı.

Netflix, 100'den fazla diziyi 190 ülkede seyircilerin beğenisine sunuyor. Global hizmet veren firma izleyicilerin bir diziyi bitirmeye odaklandığında seyir sürelerinin iki saati aştığını tespit etti. Yüksek enerji sahibi, ilginç modeller takip eden yapımlar genellikle bu kategoride yer alıyor. Bir çırpıda biten diziler arasında Orphan Black, Sense8, The 100, The Walking Dead, American Horror Story ve The Fall'u görüyoruz. Orange is the New Black, Nurse Jackie ve Grace and Frankie gibi diziler de izleyicilere "bir bölüm daha izleyeyim" dedirtiyor.

House of Cards ve Bloodline gibi daha karmaşık hikaye akışlarına sahip diziler odaklanarak izleniyor. Peaky Blinder, Man Men gibi dönem işleri, BoJack Horseman, Love, Unbreakable Kimmy Schmidt gibi absürt komediler zamana yayılan, tadı çıkartılan işler arasında yer alıyor. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER