Shonda Rhimes 2016'nın en önemli sektör şahsiyeti seçildi

Shonda Rhimes 2016'nın en önemli sektör şahsiyeti seçildi
Amerika'da önemli birçok dizinin yaratıcısı olan Shonda Rhimes, MIPCOM 2016 tarafından "2016 senesinin önemli şahsiyeti" olarak adlandırıldı.

Rhimes, Amerikan televizyonunun sevilen işleri Grey's Anatomy, Scandal, How to Get Away with Murder, The Catch ve Private Practice gibi dizilerle tanınıyor. Ünlü yapımcı ekim ayında Cannes'da düzenlenecek olan MIPCOM 2016 gala yemeğinde onurlandırılacak.

MIPCOM'un organizatörü Paul Zilk konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Shonda Rhimes, ilham veren bir ses, yaratıcı bir ikon ve endüstride bir rol model. Onun eğlence sektörüne yaptığı olağanüstü katkıları göz önünde bulundurarak Rhimes'ı MIPCOM 2016 senenin önemli şahsiyeti olarak seçtik." sözlerine yer verdi.

Shonda Rhimes da "Her zaman televizyonun dünya genelinde ulaştığı noktaya hayran olmuşumdur. Dünya'nın farklı yerlerinden izleyicilerin yarattığım diziler ve karakterlerden keyif aldığını öğrenmek şahane bir his. Bu çok büyük bir onur." şeklinde konuştu.

Ondan önce Dana Walden, Gary Newman, Ted Turner, Pierre Lescure, Anne Sweeney, Leslie Moonves, Sumner Redstone ve Jeffrey Katzenberg gibi isimler yılın şahsiyeti seçilmişti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER