Jeff Daniels'dan Trump vs. Clinton meselesine farklı bir yorum geldi

Jeff Daniels'dan Trump vs. Clinton meselesine farklı bir yorum geldi
HBO'da ekrana gelen The Newsroom dizisini hatırlıyorsunuzdur. Jeff Daniels bu başarılı yapımda Will McAvoy isminde bir karakteri canlandırmıştı. Onun "Amerika'nın Dünya'nın en iyi ülkesi" olmadığına dair monologu büyük ilgi çekmişti.

Daniels, geçtiğimiz günlerde  Bloomberg TV'nin With All Due Respect programına katıldı. Amerika'da başkanlık yarışı için mücadele veren Hillary Clinton ve Donald Trump meselesine değinildi. Kendisine sorulan "Trump'ı, Clinton'a karşı en iyi ihtimal yapan ne?" sorusuna The Newsroom'daki karakteri gibi cevap verdi. Onun en iyi ihtimal olmadığını, dünyada birçok ülkenin şimdiye kadar kadın başkanlar seçtiğini ve durumdan memnun olduğunu dile getirdi. Bu konuşmasını her ne kadar Will McAvoy gibi yapsa da, kullandığı istatistikler gerçeği yansıtıyordu. 

Onun bu gerçekleri içeren parodisinde Trump'ın gerçekleri eğip bükerek gündeme geldiğini, medyada bolca yer almasıyla oy verenlerin karşısına sık sık çıktığı gibi gerçeği net bir şekilde ortaya koyan ifadeler de yer alıyordu.

Bahsi geçen videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER