Michelle Fairley, The White Princess'in kadrosuna katıldı

Michelle Fairley, The White Princess'in kadrosuna katıldı
Özellikle Game of Thrones'taki Catelyn Stark rolüyle akıllarda yer eden Michelle Fairley'nin Starz'ın yeni dizi projesi The White Princess'te rol alacağı açıklandı.

Bu yapım 2013 senesinde Starz'da ekrana gelen The White Queen'e devam niteliği taşıyacak. Philippa Gregory'nin çok satan tarihi romanından uyarlanan The White Princess, İngiltere'deki Güller Savaşı'nı (Wars of Roses) konu ediyor. 1485 yılında geçen hikaye yine bir kadın karakterin gözünden anlatılıyor. Tudor Hanedanı'nın yükselişe geçmesiyle Yorklardan Prenses Elizabeth, Henry Tudor ile evleniyor. Bu evlilik Henry'nin tahtını garanti altına alırken, Elizabeth'e de güvence sağlıyor. Fakat Elizabeth'in uzun zamandır kayıp olan kardeşi Prens Richard'ın hayatta olduğu ortaya çıkınca işler karışıyor. Richard, hakkı olduğu düşündüğü tahtı geri almak istiyor. İşler bu noktaya geldiğinde Elizabeth'in bir taraf seçmesi gerekiyor. İlgi uyandıran bu yapımın da bir mini dizi olması ve sekiz bölümden oluşması bekleniyor.

Fairley, The White Princess'te karşımıza Margaret Beaufort rolüyle çıkacak. Margaret, Henry Tudor'un annesi olması sebebiyle taht oyununda oldukça önemli bir yere sahip. My Mad Fat Diary dizisiyle tanınan Jodie Comer bu yapımda Prenses Eizabeth karakterine hayat verecek. 

The White Princess'in 2017 senesi içinde izleyicilerin karşısına çıkması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER