Ryan Murphy'den yeni antoloji dizisi: Feud

Ryan Murphy'den yeni antoloji dizisi: Feud
Ryan Murphy kariyerinde yıldızlarla dolu bir antoloji dizisi daha eklemeye hazırlanıyor. FX'in direkt olarak sezon onayı verdiği bu projenin ismi Feud olarak açıklandı.

The Hollywood Reporter'in haberine göre Feud, adından da anlaşılacağı üzere ünlü isimler arasındaki rekabet ve düşmanlığı konu edecek. Yapımcılığını Fox 21 Television Studios'un üstlendiği projenin ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak. İlk sezonda Joan Crawford ve Bette Davis arasındaki düşmanlık konu edilecek. İkili arasındaki sorun 162 tarihli What Ever Happened to Baby Jane? filminin çekimleri sırasında gerçekleşmişti. 

Son yıllarda American Horror Story dizisiyle karşımıza çıkan Jessica Lange bu sefer Joan Crawford'u canlandıracak. Susan Sarandon da Bette Davis'e hayat verecek. Alfred Molina, Stanley Tucci, Judy Davis ve Dominic Burgess gibi isimler onlara eşlik edecek.
Senaryoyu Jaffe Cohen ve Michael Zam ikilisi kaleme alacak. Murphy'nin yanı sıra Brad Pitt ve Dede Gardner da projede yapımcılık görevi üstlenecek. Lange ile Sarandon da yapımcılar arasında yer alacak.

Dizinin prodüksiyon çalışmalarına 2017 senesinde başlanacak. Feud'un ne zaman ekrana geleceği henüz bilinmiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER