Güçlü Kadınlar Kuşağı, Nat Geo People'da başlıyor

Güçlü Kadınlar Kuşağı, Nat Geo People'da başlıyor
Dünyanın dört bir yanından cesur kadın hikayelerinin ekranlara taşındığı yeni belgesel seri Güçlü Kadınlar Kuşağı, Lizzie Velasquez’in Cesur Öyküsü ile 7 Mayıs Cumartesi, 20.00’de Nat Geo People’da başlıyor.

Nat Geo People, hedefi olan ve her türlü zorluğa rağmen hayallerinin peşinde koşan kadınların hikayesini Güçlü Kadınlar Kuşağı ile ekranlara taşıyor. Belgesel seri, 7 Mayıs Cumartesi günü 20.00’de Lizzie Velasquez’in Cesur Öyküsü ile Nat Geo People’da başlıyor. Her ay dünyanın dört bir yanından başka bir kadının ilham veren hikayesinin anlatılacağı Güçlü Kadınlar Kuşağı, National Geographic Channel’ın başlattığı “Kızlara Ses Ver” kampanyasını da destek toplamaya devam ediyor.

Güçlü Kadınlar Kusağı’nın ilk bölümünde, 26 yaşında 28 kilo ağırlığında olan ve siber zorbalığa maruz kalarak bir aktiviste dönüşen Lizzie Velasquez’in Cesur Öyküsü anlatılıyor. Lizzie, hastalığı dolayısıyla farklı göründüğü için daha ilkokul sıralarında zorbalıkla tanışıyor ve henüz ergenken Youtube’da “Dünyanın En Çirkin Kadını” seçiliyor. Bu eşsiz belgeselin ilk bölümü, Lizzie’nin fiziksel ve duygusal olarak geçirdiği süreçleri ve milyonların izlediği TEDx konuşmasını konu alıyor. Nat Geo toplumsal cinsiyet eşitliği ve kız çocuklarının eğitim hakkına destek vermek için herkesi “Kızlara Ses Ver”meye davet ediyor. Detaylı bilginin benimadimmalala.com websitesinden ulaşılabildiği kampanyaya aynı zamanda 3005’e SESVER yazıp SMS gönderilerek de destek olunabiliyor.

Güçlü Kadınlar Kuşağı Lizzie Velasquez’in Cesur Öyküsü, 7 Mayıs Cumartesi günü 20.00’de Nat Geo People’da olacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER