Robert Kirkman, The Walking Dead'in sezon finali hakkında konuştu

Robert Kirkman, The Walking Dead'in sezon finali hakkında konuştu
AMC kanalında ekrana gelen The Walking Dead dizisi yakın zamanda altıncı sezonuyla ekrana geldi. Final bölümünde hikayeye dahil olan Negan bir karakteri öldürdü. Ancak dizi bunun kim olduğunu göstermeden son buldu. Hikaye akışı içinde alınan bu karar hayranları pek memnun etmedi.

Yapılan araştırmalara göre izleyicilerin %70'i Twitter'da sezon finalinden olumsuz ifadelerle bahsetti. Memnun kalanlar %15.2, iyi diyenler %6.4 oranında kaldı.

Durum böyle olunca önce dizinin baş yazarı Scott Gimple bir açıklama bulunmuştu. Finalin amacının izleyicilerin kafasını karıştırmak olmadığını dile getirmişti. Şimdi The Walking Dead'in yaratıcısı olan Robert Kirkman da konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Kirkman, bazılarının finali beğenirken bazılarının nefret ettiğini ancak sezonu bitirirken amaçlarının herkesin yedinci sezonda dönmesini garantilemek olmadığını söyledi. Sözlerine "Olayı bir de şöyle düşünün... Sevdiğiniz ve özleyeceğiniz bir karakter öldü. Sizlere yas tutmak için değil, umut etmek için birkaç ay verdik. Bir belirsizlik var mı? Evet. Ancak düşüncemiz az önce belirttiğim gibiydi." şeklinde devam etti.

Kirkman'ın bu açıklaması hayranların sinirini geçirmek için yeterli olacak mı, bekleyip göreceğiz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER