Containment, Dizimax Sci-Fi kanalında başlıyor

Containment, Dizimax Sci-Fi kanalında başlıyor
Atlanta'da patlak veren bir salgın hastalık tüm kenti ele geçirirse ve şehir tümüyle karantinaya alınırsa... Nefes nefese izleyeceğiniz Containtment, 10 Mayıs'tan itibaren Dizimax Sci-Fi HD'de ekrana gelecek.

Atlanta'da ölümcül ve salgın bir hastalık başgösterir, kısa sürede de tüm kente yayılır.Kentteki Salgın Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) hemen yayılmayı önlemek için enfeksiyon kapanları kapmayanlarla ayıracak şekilde gettolaşma başlatır. Bir yandan bilim insanları hastalığın ardındaki nedenleri ortaya çıkartmaya ve çareler üretmeye çalışırken, diğer yandan da paniğe kapılmanın eşiğindeki halkı sakinleştirmek, suçtan uzaklaştırmakla meşguldürler. Kentte yaşayan asayişten sorumlu Binbaşı Lex Carnahan'ın işi epey zordur ama onun için asıl sıkıntı kız arkadaşı Jana'nın karantina bölgesinde mahsur kaldığını öğrenmesiyle başlar.

Karantile amacına ulaşacak mıdır? Salgın hastalık nereden gelmiştir? Nasıl önlenecektir? Bütün bu soruların yanıtları Dizimax Sci-Fi HD'nin yeni dizisi Containment'ta yanıt bulacak.

Dizi aslen Belçika yapımı Cordon isimli dizinin yeniden çevrimi. Orada hikaye Antwerp'te geçerken, Amerikalı yapımcılar buradaki öyküyü Atlanta'ya taşımışlar. Çekimler de Atlanta'da gerçekleştiriliyor. The Vampire Diaries ve The Originals dizilerinin yaratıcılarından Julie Plec'in direksiyonda olduğu Containment'ın ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor. Dizinin oyuncusu David Gyasl izleyicilere epeyce ürkütücü şeyler olacağı vaadinde bulunuyor. TV eleştirmenleri dizinin gerçekçi bir salgın hastalık tasviri yapmakta hayli etkileyici bir iş çıkarttığında hemfikir.

Containment ilk sezon bölümleriyle 10 Mayıs'tan itibaren salı günleri saat 22.00'de Dizimax Sci-Fi'de ekrana geliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER