Kit Harington oyuncu arkadaşlarına bile yalan söyledi

Kit Harington oyuncu arkadaşlarına bile yalan söyledi
Hakkında en fazla konuşulan dizi olma unvanını elinden bırakmayan Game of Thrones geçtiğimiz bölümde büyük bir olaya ev sahipliği yaptı. Artık herkesin bildiği üzere Jon Snow'un hayata döndüğü kesinleşti. Bölümün ekrana gelmesinden sonra sürece dair detaylar da teker teker ortaya çıkıyor.

Hepimiz Jon'un hayata dönmesini umsak da, yapım ekibi bu sırrı gizli tutmak için büyük bir çaba harcadı. Dizinin senaryolarında Jon Snow ismi bile yer almadı. Onun yerine LC kısaltması tercih edildi. Ancak büyük sırrı saklamak için yapılanlar bundan ibaret değildi. Aynı zamanda Kit Harington'ın sadece hayranlara değil, oyuncu arkadaşlarına ve çevresine de yalan söylemesi gerekti.

Oyuncular, beşinci sezon finalinin senaryosunu okuduktan iki hafta sonra David Benioff ve Dan Weiss, Harington'a 6. sezonda hikayeye geri döneceğini haber verdiler. Ancak bu bilgiyi herkesten gizlemesi gerekiyordu. Bu yüzden Game of Thrones'ta birlikte çalıştığı arkadaşlarına ve teknik ekibe de diziden ayrılıyormuş gibi veda etmek zorunda kaldı.

Harington konuyla ilgili olarak "En başta bunun eğlenceli olduğunu düşünmüştüm. Eğlenceli bir oyun olacaktı. Ancak yakın arkadaşlarıma, birlikte çalıştığım ekibe yalan söylemem gerekti. Zaman geçtikçe onlara ihanet ediyormuş gibi hissetmeye başladım. Ardından yavaş yavaş doğruyu söylemeye başladım." şeklinde konuştu.

Bazı rol arkadaşları daha en baştan Jon Snow'un öldüğüne inanmamış. Bunların başında Sör Davos karakterini canlandıran Liam Cunningham geliyor. Geri kalanlarsa duruma inandı. Sansa Stark'a hayat veren Sophie Turner, Harington'a veda mektubu bile yazdı.

Game of Thrones altıncı sezon bölümleriyle Amerika'da HBO'da, Türkiye'de Digiturk Dizimax Sci-Fi kanalında ekrana gelmeye devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER