Game of Thrones, 6. sezon başlangıcıyla rekor kırdı

Game of Thrones, 6. sezon başlangıcıyla rekor kırdı
HBO'da ekrana gelen ve televizyonun en çok konuşulan dizisi olan Game of Thrones Amerika'da pazar akşamı yeni bölümüyle ekrana geldi. Bu bölüm dizinin bir rekoru daha kırmasına vesile oldu.

Emmy Ödüllü dizisinin altıncı sezon başlangıcını 10.7 milyon kişi seyretti. Bu rakam bölümün ilk yayını, ardından gelen iki tekrarı ile HBO GO ve HBO Now uygulamaları üzerinden izlenmeleri kapsıyor. Elbette uygulama üzerinden yapılan seyretmeler her geçen dakika çoğalmaya devam ediyor. Bu sebeple 10.7 milyonun henüz bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu sayıya HBO'nun "free preview weekend" kampanyasından yapılan izlemeler dahil değil. Ölçümleri yapan Nielsen, sadece HBO kullanıcılarını baz alıyor. Onları da dahil edince bu rakamın daha da yüksek olduğu tahmin ediliyor.

Game of Thrones'un beşinci sezon başlangıcı 9.8 milyon kişi tarafından izlenmişti. Bu da dizinin reytinglerinin son bir yılda %9 oranında arttığı anlamına geliyor. Altıncı sezonla birlikte GoT şimdiye kadarki en iyi açılışını yapmış ve kendi rekorunu kırmış oldu.

Elbette herkes diziyi yasal yollarla izlemeyi tercih etmiyor. Korsan yöntemlerle yapılan izlemeler Game of Thrones'un popülerliğini bir kez daha ortaya koyuyor. Yapım geçtiğimiz senenin en çok indirilen dizisi olmuştu. Bu sene bu rakamda bir düşüş söz konusu. Ancak bunun nedeni HBO'nun güvenlik yöntemlerinde değişikliğe gitmesi oldu. Doğal olarak bu durumu kanal açısından olumlu şekilde yorumlayabiliriz.

Zaman içinde Game of Thrones'un beşinci sezonu ortalama 20 milyon izlenme oranına ulaşmıştı. Altıncı sezon da aynı başarıyı gösterebilecek mi, bekleyip göreceğiz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER