Neil Gaiman, Good Omens'i televizyona uyarlıyor

Neil Gaiman, Good Omens'i televizyona uyarlıyor
Ünlü yazar Neil Gaiman'ın bir eseri daha televizyonun yolunu tuttu. Romancının Terry Pratchett ile birlikte kaleme aldığı Good Omens'i dizileştirme çalışmalarına başladığı ortaya çıktı.

1990 senesinde piyasaya çıkan Good Omens kitabının Türkçe ismi Bir Kıyamet Komedisi. Bu eser kıyamete dair tüm klişeleri yerle bir ediyor. Dünya'nın sonu giderek yaklaşırken, Cehennem ve Cennet'in dünyadaki temsilcileri insan türünden hoşlandıklarını fark ediyor. Dünya'daki hayatın son bulmaması için insanlara yardım etmeye karar veriyorlar. Mahşerin dört atlısı, at yerine motorsiklete biniyor. Şeytan, Bentley arabasında Queen dinliyor. Şeytan'ın on bir yaşındaki oğlu ortadan kayboluyor. Kısacası işler karman çorman bir hal alıyor.

Neil Gaiman daha önce bu hikayeyi televizyona uyarlamayacağını açıklamıştı. Onun bu konudaki fikrini değiştiren Terry Pratchett oldu. Geçtiğimiz sene hayatını kaybeden Pratchett, bu eserin dizileştirilmesini arzu ediyordu. Gaiman da onun bu isteğini yerine getirecek. Kitap altı bölümlük bir mini dizi olarak izleyici karşısına çıkacak.

Şimdilik Good Omens'in ne zaman ve hangi kanalda ekrana geleceği belli değil. Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER