Lucifer, 1. sezonuyla Dizimax Sci-Fi kanalında başlıyor

Lucifer, 1. sezonuyla Dizimax Sci-Fi kanalında başlıyor
Şeytan Los Angeles'a yerleşirse ne olur? 20 Nisan'da başlayacak olan yeni dizi Lucifer, DC Comics'in sevilen karakteri Lucifer Morningstar'ın hikayesini anlatıyor.

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg'in önce The Sandman'de bir yan karakter olarak yarattıkları, okurlar tarafından çok sevilince de kendi maceralarına kavuşan Lucifer şimdi de televizyonda!

Hikaye hayli eğlenceli. Cehennemin efendisi olarak da bilinen Lucifer artık rutin hayatından çok sıkılmıştır ve bir harekete ihtiyaç duymaktadır. Sonunda kapağı Los Angeles'a atar. Orada Lux isminde bir gece kulübü açar ve güzel polis memuru Chloe Decker'ın peşine takılır. Süper güçlerini Chloe'nin davalarını çözmek için kullanır. Özellikle insanların gizli arzularını görebilen ve onları gerçekleri söylemeye zorlayan Lucifer günahkarları da toplum içinde teşhir etmeye bayılır. Sık sık kimliğini açığa vursa da elbette kimse ona inanmaz.

Dawson's Creek ve Californication'ın da senaristlerinden olan Tom Kapinos'un yarattığı dizide şeytan tüylü Lucifer rolünde Tom Ellis'i izliyoruz. Dizinin tıpkı ana karakteri gibi şeytani bir cazibesi olduğunu söyleyebiliriz.

Televizyonun son çizgi roman uyarlaması işlerinden Lucifer, ilk sezon bölümleriyle 20 Nisan'dan itibaren çarşamba günleri saat 22.00'de Dizimax Sci-Fi kanalında ekrana gelecek.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER