Nazilerin Mega Yapıları, Nat Geo'da devam ediyor

Nazilerin Mega Yapıları, Nat Geo'da devam ediyor
Naziler, dünya hakimiyetine giden yolda tarihteki en büyük ve en ölümcül askeri teknolojileri ve ekipmanları geliştirdi. Bir ulusu kontrol ederek, tüm kıtaya egemen olup savaşı kazanabilmek için devasa terör makineleri, ileri teknoloji ürünü silahlar ve kendi geliştirdikleri kitle imha silahları üretmekten geri kalmadılar. 6 bölümden oluşan belgesel dizide, Hitler’in şimdiye dek saklı kalmış en hırslı mega yapılarının hikayelerini dinleyecek, onları tasarlayan mühendisleri tanıyacak ve savaşın kurallarını sonsuza dek değiştirecek teknolojilere tanıklık edeceksiniz.

Nazilerin Mega Yapıları: Hitler'in Adadaki Megakalesi

1940 yılının Haziran ayında, 11. yüzyıldan beri İngilizlerin kontrolünde olan Channel Adaları, Almanların kontrolüne geçer. Hitler, Birleşik Krallığın bu küçük bölümünü kontrol altında tutma konusunu saplantı haline getirir.

11 Nisan Pazartesi - 20:05 - Nat Geo

Nazilerin Mega Yapıları: Yıldırım Harbi Makinesi

2. Dünya Savaşının ilk yıllarında, Almanya düşmanlarını bir seri "yıldırım" saldırısı ile ezer. Bu başarılarına ise bir isim verilir: "yıldırım harbi" ya da "Blitzkrieg"

16 Nisan Cumartesi - 21:02 - Nat Geo

Tekrarlar:  

16 Nisan Cumartesi - 23:45 - Nat Geo
18 Nisan Pazartesi - 02:14 - Nat Geo

Nazilerin Mega Yapıları: Hitler'in Katil Denizaltıları

1943 yılının başında, Almanlar Atlantik'teki savaşı kaybetmektedir. Savaşı kaybetmek bile söz konusu olabilir. Ancak 1940'ların başından beri Savaş Donanma Kumandanı ve Hitler çok hızlı ve büyük ateş gücü olan bir denizaltının yaratımıyla uğraşıyordu.

23 Nisan Cumartesi - 21:04 - Nat Geo

Tekrarlar:

23 Nisan Cumartesi - 23:49 - Nat Geo
25 Nisan Pazartesi - 02:15 - Nat Geo

Nazilerin Mega Yapıları: Pasifik Megagemileri

1934 yılında Japonlar Yamato adındaki tarihin en güçlü savaş gemisinin tasarımına başlar. Pasifik üzerindeki kontrollerini kaybetmemek için düşmanlarının sahip olduğu gemilerden %30 daha büyük bir gemi inşa ederler.

30 Nisan Cumartesi - 21:04 - Nat Geo

Tekrarlar:  

30 Nisan Cumartesi - 23:53 - Nat Geo


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER