Errol Morris ve Netflix güçlerini birleştiriyor

Errol Morris ve Netflix güçlerini birleştiriyor
Ünlü yönetmen Errol Morris yeni projesi için online seç - izle mecrası Netflix ile birlikte çalışıyor. Oscar Ödüllü filmcinin yeni işi popüler bir tür olan gerçek suç üzerine olacak.

67 yaşındaki yönetmen bu türü 1988 yılındaki The Thin Blue Line ile üne kavuşturmuştu. Burada Randall Dale Adams'in yanlış şekilde suçlu bulunmasını anlatmıştı. Hatta onun bu proje için buldukları Adams'ın salıverilmesine yardımcı olmuştu. Bunun yanında Devlet bakanı Robert McNamara ve Donald Rumsfeld ile alakalı çalışmalarıyla da dikkat çekmeyi başarmıştı. 2003 yılında The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara ile En İyi Belgesel Film Oscar'ını kazanmıştı.

Aradan geçen yıllara rağmen Morris'in bu türe sevgisi bitmemiş gibi görünüyor. Şimdi de Netflix için altı bölümden oluşan bir belgesel seri hazırlıyor. Ancak bunun kendisinin önceki işlerinden hangisiyle bağlantılı olduğuna dair ser verip sır vermiyor. Şimdiye kadar Apple, Nike, Adidas, Reebok gibi markalarla çalışan, 1000den fazla reklam filmi çeken Morris'in yeni projesi merakla bekleniyor.

Yakın zamanda ESPN için It's Not Crazy, It's Sports isminde altı kısa film çeken Errol Morris'in Netflix'le ortaklığına dair gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER