Yeni BBC dizisi New Blood, MIPTV 2016'da tanıtılıyor

Yeni BBC dizisi New Blood, MIPTV 2016'da tanıtılıyor
MIPTV'ye katılan BBC Worldwide yeni bir dedektiflik dizisi olan New Blood'ı tanıtıyor. Anthony Horowitz tarafından yaratılan bu proje Eleventh Hour Films tarafından ekrana taşınıyor. Horowitz de yeni işini tanıtmak amacıyla bu hafta Cannes'da gerçekleşen MIPTV'ye katıldı.

Ünlü yazar diziyi "Suç üzerine kurulu yapımlar genellikle orta yaşlarında, alkol problemi olan dedektifler üzerine kurulu oluyor. New Blood daha işe yeni başlamış iki dedektifle alakalı. Karakterler Y jenerasyonu dediğimiz dönemden, ailelerinden biraz daha kötü durumda olan, genç ve işlerinde tutunma konusunda sıkıntı yaşayan insanlar." sözleriyle anlatıyor. Farklı bir dedektiflik hikayesi olarak tanımlanan dizide iki ana karakter bulunuyor: Stefan ve Rash. İşleri süresinde birçok sorunla karşılaşan bu ikili genç olmanın etkisiyle olayları daha olumlu şekilde değerlendirmeye çabalıyor.

Dedektif Rash'i Ben Tavassoli, Stefan'ı ise Mark Strepan canlandırıyor. Farklı polis departmanlarından ve etnik kökenlerden gelen bu ikili ile ortaya ilgi çekici bir ekip çıkıyor. Londra'da geçen dizide Stefan, Polonyalı bir aileden gelirken Rash İranlı olmasıyla dikkat çekiyor.

Anthony Horowitz hikayenin üçüncü karakteri olarak Londra'yı görüyor. Ancak şehrin bu versiyonunun John le Carre, James Bond ya da Disney hikayelerinden alıştığımız Londra olmadığına da önemle değiniyor. 21. yüzyılın enerjik ve dinamik başkentinden bahsediyor. Çekimlerin turistlerin aşina olduğu kartpostallık alanlarda gerçekleştirilmediğini de dile getiriyor. Sırf karakterlerin farklı kökenlerden gelişinin bile Londra'nın çeşitliliğini yansıtmak açısından önemli olduğuna inanıyor.

New Blood'ın ilk sezonu 7 bölümden oluşuyor. Bu bölümler üç farklı hikayeye ayrılmış durumda.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER